Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2023, 21:28

Forza Motorsport z nową prezentacją, ale bez daty premiery

Na pokazie Developer_Direct odbyłą się prezentacja Forzy Motorsport z fragmentami gameplayu. Nadal jednak nie otrzymaliśmy daty premiery gry.

Źródło fot. Turn 10 Studios
i

Podczas dzisiejszego pokazu Developer_Direct upubliczniono nowy gameplay z Forzy Motorsport, czyli nadchodzącej odsłony popularnego cyklu gier wyścigowych. Prezentacja ta skupiła się głównie na technicznych aspektach produkcji. Jeśli jesteście zainteresowani, to całość możecie obejrzeć poniżej.

Podczas demonstracji deweloperzy zapowiedzieli, że Forza Motorsport będzie najbardziej zaawansowaną technologicznie częścią serii. Zdradzono również, że na start w grze znajdzie się ponad 500 pojazdów. Trzeba przyznać, że grafika w tytule prezentuje się bardzo dobrze. Świetnie odwzorowane modele samochodów wyglądają imponująco. Realizm oprawy audiowizualnej ma być dodatkowo spotęgowany przez ray tracing oraz dźwięk przestrzenny.

Również trasy prezentują niezwykle wysoki poziom wykonania. Wszystkie z dwudziestu startowych lokacji wykonane zostały metodą fotogrametrii. Oczywiście całość ma działać w 60 klatkach na sekundę w 4K.

Forza Motorsport zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X|S. Produkcja ma zadebiutować w tym roku. Dokładna data premiery nie jest jednak nadal znana. Możliwe, że nastąpiło opóźnienie, skoro w filmie już nie ma mowy o wiośnie.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej