Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2019, 13:27

Miliony graczy skusiły się na Assassin's Creed Unity za darmo

Serwis The Hollywood Reporter donosi, że w zeszłym tygodniu gracze komputerowi pobrali przeszło 3 miliony darmowych kopii gry Assassin’s Creed Unity. Produkcja została udostępniona w ramach promocji uruchomionej po pożarze katedry Notre Dame.

Katedra Notre Dame w AC: Unity. - Miliony graczy skusiły się na Assassin's Creed Unity za darmo - wiadomość - 2019-04-26
Katedra Notre Dame w AC: Unity.

Niedawno firma Ubisoft za darmo udostępniła pecetowcom grę Assassin’s Creed: Unity. Akcja promocyjna była następstwem pożaru katedry Notre Dame – zabytek jest obecny we wspomnianej odsłonie cyklu AC, dzięki czemu możliwe jest zwiedzenie go w pełnej, wirtualnej krasie. Wygląda na to, że wiele osób się na to zdecydowało – serwis The Hollywood Reporter donosi, że w zeszłym tygodniu grę ściągnięto przeszło 3 mln razy.

Warto też wspomnieć o innym przejawie hojności Ubisoftu – firma przeznaczyła 500 tys. euro na odbudowę zniszczonej katedry. Obydwa gesty francuskiego wydawcy zostały ciepło przyjęte przez graczy, którzy postanowili wyrazić swoją wdzięczność poprzez publikację świeżej porcji bardzo pozytywnych recenzji Assassin’s Creed: Unity na Steam. Jak widać, choć łaska klientów „na pstrym koniu jeździ” i łatwo ich do siebie zrazić (o czym przekonało się ostatnio wiele firm, które zdecydowały się na podpisanie umów na wyłączność z Epic Games Store), to społeczność potrafi też nagrodzić zachowania, które uważa za słuszne lub szlachetne.

Wygląda na to, że smutne wydarzenia w Paryżu mają przynajmniej jedną pozytywną konsekwencję – dały drugą młodość grze, która prawdopodobnie na to zasługiwała. AC:U zadebiutowało na PC, PlayStation 4 i Xboksie One 11 listopada 2014 roku i w momencie premiery było tytułem borykającym się z licznymi niedoróbkami technicznymi. Największe problemy sprawiała wersja komputerowa. W kolejnych miesiącach twórcy eliminowali kolejne bugi (czasem dosłownie setkami), dzięki czemu dziś produkcja jest w zupełnie innym stanie niż mniej więcej 4,5 roku temu. To doskonały moment, by ponownie wcielić się w Arno Doriana.

  1. Ubisoft – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Assassin's Creed: Unity - Arno Dorian, zabójca nowej generacji