Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2014, 13:38

autor: qjin

Might & Magic X: Legacy doczeka się wkrótce pierwszego DLC

Firma Ubisoft ujawniła, że niebawem otrzymamy The Falcon & The Unicorn, pierwsze DLC do wydanego na początku tego roku klasycznego cRPG-a z kultowej serii Might & Magic. Mini rozszerzenie, które rozbuduje zawartość m.in. o kolejne fabularne zadanie czy nowe podziemia, wyjdzie jeszcze w tym miesiącu. Użytkownicy Might & Magic X: Legacy w edycji Deluxe dostaną je za darmo.

W pierwszym DLC do Might & Magic X: Legacy zmierzymy się z kolejnymi wrogami… - Might & Magic X: Legacy doczeka się wkrótce pierwszego DLC - wiadomość - 2014-03-14
W pierwszym DLC do Might & Magic X: Legacy zmierzymy się z kolejnymi wrogami…

Might & Magic X: Legacy – The Falcon & The Unicorn będzie pierwszym dodatkiem do dziesiątej odsłony niegdyś bardzo popularnej, a dziś nieco zapomnianej serii. Jego premierę zaplanowano na 27 marca 2014 roku, czyli dwa miesiące po wydaniu podstawowej wersji gry. Za produkcję DLC odpowiada to samo studio – Limbic Entertainment, które znane jest przede wszystkim z przygotowania rozszerzeń do Might & Magic: Heroes VI. The Falcon & The Unicorn wniesie do gry nowy wątek fabularny, dwa podziemia oraz zestaw nieznanych wcześniej przeciwników należących do frakcji Haven i kilka innych, pomniejszych zmian. Historia ma toczyć się wokół naszych bohaterów, oskarżonych o zbrodnie, których nie popełnili, i przetrzymywanych w więzieniu na wyspie Fort Laegaire. Zadaniem gracza ma być odkrycie spisku dotyczącego Imperialnego Dworu.

… a także przyjdzie nam eksplorować nowe lochy - Might & Magic X: Legacy doczeka się wkrótce pierwszego DLC - wiadomość - 2014-03-14
… a także przyjdzie nam eksplorować nowe lochy

Twórcy uznali, że zamiast poświęcać wielu miesięcy na stworzenie rozbudowanego, pełnoprawnego rozszerzenia, jakimi – zwłaszcza w przypadku cRPG-ów – byliśmy bardzo często karmieni kilkanaście lat temu, wydadzą szybciej skromny dodatek, który nieznacznie wydłuży żywotność Might & Magic X: Legacy i zachęci fanów gry do powrotu do fantastycznej krainy Ashan. Niestety, nie wiemy, jak bardzo będzie rozbudowany wątek w The Falcon & The Unicorn, a co za tym idzie – nie jest jasne, ile godzin zajmie nam nowa przygoda. Nie da się jednak ukryć, że jest to raczej gratka dla najbardziej zatwardziałych miłośników ostatniej części cyklu.

The Falcon & The Unicorn zostanie udostępnione za darmo posiadaczom Might & Magic X: Legacy: Deluxe Edition. Pozostali gracze będą musieli zapłacić za ten mini dodatek 5,49 funtów brytyjskich (ok. 28 zł). DLC zostanie opublikowane w edycji na komputery PC i Mac oraz będzie wymagać do uruchomienia podstawowej wersji gry.