Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 września 2015, 09:22

autor: Jiker

Menedżer, kobieta-medium i Mozart - mobilne premiery tygodnia (m.in. Champ Man 16, Blackwell: Deception i Czarodziejski Flet)

Sklepy App Store i Google Play wzbogaciły się w tym tygodniu o kilka ciekawych produkcji. Swoje mobilne premiery zaliczyły gry takie jak Champ Man 16, The Blackwell 4: Deception, Bridge Constructor Stunts i Czarodziejski Flet.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości przybliżamy Wam najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybieramy kilka najciekawszych produkcji, które opisujemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawiamy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store i Google Play.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

Champ Man 16

Android: free-to-play / iOS: free-to-play

Przegląd rozpoczynamy informacją o premierze najnowszej odsłony cyklu Championship Manager. Champ Man 16  wprowadza kilka nowości, w tym kolejne dwie ligi (singapurską i australijską). W efekcie gracze mogą przebierać pośród 450 klubów piłkarskich, reprezentujących 25 lig z całego świata. Firma Square Enix wdrożyła również południowoamerykańskie i azjatyckie rozgrywki pucharowe i zaktualizowała składy drużyn, wydłużając jednocześnie pojedynczą kampanię do dwudziestu sezonów. Co ciekawe, w jej trakcie możemy otrzymać propozycję pracy w innym, lepszym klubie. Nie zabrakło też usprawnień silnika meczowego (niestety, w dalszym ciągu prezentowanego przede wszystkim w formie tekstowej). W grze obejmujemy pieczę nad drużyną piłkarską i prowadzimy ją do sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Do naszych zadań należy zakup i sprzedaż zawodników, podpisywanie kontraktów z piłkarzami i sztabem szkoleniowym, rozbudowa infrastruktury, ustalanie składów i taktyk na kolejne spotkania drużyny oraz planowanie treningów.

The Blackwell 4: Deception

iOS: ok. 17 zł

Przed kilkoma dniami studio Wadjet Eye Games przeprowadziło wyprzedaż gier z przygodowej serii The Blackwell. Akcja poprzedzała zbliżającą się wielkimi krokami premierę mobilnego portu czwartej odsłony cyklu, zatytułowanej Deception, i miło nam poinformować, że produkcja właśnie zaliczyła swój debiut w App Store. Tytuł kontynuuje historię Rosangeli Blackwell. Młoda kobieta-medium, której towarzyszy niematerialny Joey Mallone, tym razem staje przed zadaniem rozwikłania tajemnicy statków wycieczkowych, odbywających samodzielne nocne kursy po morzu. Jednocześnie stara się rozwikłać zagadkę serii mordów, jakie wstrząsnęły ostatnio Nowym Jorkiem. Gra jest klasyczną przygodówką typu point'n'click, w której prowadzimy liczne rozmowy, rozwiązujemy zagadki oraz eksplorujemy lokacje w poszukiwaniu istotnych przedmiotów i wskazówek. Niezwykle ważne jest przy tym właściwe wykorzystanie umiejętności obu bohaterów. Pod koniec roku The Blackwell 4: Deception powinno się również pojawić na smartfonach i tabletach z systemem Android.

Bridge Constructor Stunts

iOS: ok. 8 zł

Cykl Bridge Constructor ma wielu fanów wśród domorosłych architektów. I choć większość z nich woli spędzać czas przy produkcjach kładących nacisk na realizm, to od czasu do czasu zapewne lubią rozerwać się przy nieco bardziej szalonych pozycjach. Właśnie nadarzyła się ku temu znakomita okazja. Firma Headup Games i studio Clockstone, odpowiedzialne za omawianą serię, wprowadziły do sprzedaży Bridge Constructor Stunts. W pobocznej odsłonie, udostępnionej właśnie w App Store (edycja na Androida pojawi się na dniach), konstruujemy skomplikowane tory. Wszystko po to, aby umożliwić pojazdom dotarcie do mety w jednym kawałku. Z wykorzystaniem doskonale znanego edytora stawiamy rampy, skocznie i platformy, licząc na to, że obrana strategia okaże się trafiona. Co ciekawe, wybudowane tory testujemy własnoręcznie, gdyż gra oddaje w nasze ręce pełną kontrolę nad wozem.

Magic Flute by Mozart / Charodziejski Flet

iOS: ok. 8 zł (50-procentowa obniżka z okazji premiery)

Przegląd kończymy grą iście wyjątkową. Czarodziejski Flet polskiego studia Lab Like to próba przeniesienia w realia growe słynnej opery Czarodziejski Flet, autorstwa Emanuela Schikanedera (libretto) i Wolfganga Amadeusza Mozarta (muzyka). Adaptacja powstała na bazie inscenizacji dokonanej przez japońskiego reżysera Amona Miyamoto. Za odważną, inspirowaną elektroniczną rozrywką scenografię owej opery była odpowiedzialna ekipa Yes Eye Do. Dwaj członkowie zespołu współtworzą obecnie studio Lab Like. Czarodziejski Flet to dopieszczona wizualnie gra logiczna, stawiająca przed graczem zadanie rozwiązania 32 przestrzennych łamigłówek. Zmaganiom towarzyszy oczywiście oryginalna muzyka Wolfganga A. Mozarta. Z historią powstawania gry zapoznacie się na oficjalnej stronie internetowej studia Lab Like.

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje takie jak: