Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 stycznia 2020, 13:14

autor: Froozyy

Matrix 4 - Hugo Weaving nie wróci do roli agenta Smitha

Z fragmentu wywiadu umieszczonego w serwisie Time Out możemy dowiedzieć się, że Hugo Weaving, który wcielił się w agenta Smitha w trylogii Matrix, nie powróci w nowej odsłonie filmu. Dodatkowo aktor przedstawił powód, przez który nie zagrał Red Skulla w dwóch ostatnich produkcjach Avengers.

W roli agenta Smitha nie zobaczymy już Hugo Weavinga. - Matrix 4 - Hugo Weaving nie wróci do roli agenta Smitha - wiadomość - 2020-01-22
W roli agenta Smitha nie zobaczymy już Hugo Weavinga.

Na łamach serwisu Time Out pojawił się fragment wywiadu z Hugo Weavingiem, którego możecie kojarzyć m.in. z roli Red Skulla w Kapitanie Ameryce: Pierwszym starciu, Elronda z Władcy Pierścieni czy też agenta Smitha z Matriksa. Dzięki krótkiej rozmowie dowiadujemy się, dlaczego aktor nie wystąpił w dwóch ostatnich częściach Avengersów oraz czemu nie pojawi się w najnowszej odsłonie Matriksa.

Sprawa z Avengersami prezentuje się dość prosto. Weaving już przy kręceniu Kapitana Ameryki podpisał umowę na trzy produkcje i, jak sam twierdzi, wtedy obiecano mu, że wynagrodzenie będzie rosło z każdym kolejnym filmem. Umowę jednak zerwano, a oferowane pieniądze za kolejny tytuł były znacznie mniejsze, niż początkowo mu przedstawiano. Co więcej, negocjacje nie przynosiły żadnego skutku, więc aktor po prostu zrezygnował z tej roli.

Natomiast sytuacja z nową częścią Matriksa jest zgoła odmienna. Hugo dostał oczywiście propozycję zagrania po raz kolejny agenta Smitha, ale zaplanowana data rozpoczęcia zdjęć do filmu zlała się z premierą oraz przygotowaniami do przedstawienia teatralnego o tytule Wizyta starszej pani, w której gra Weaving.

To niefortunne, ale właściwie miałem już ofertę na Wizytę starszej pani, a potem dostałem również ofertę do Matriksa, więc wiedziałem, że coś się dzieje, ale nie miałem konkretnych dat. Pomyślałem, że mogę zrobić obie rzeczy i ustalenie, że nie będą się one ze sobą kłócić, zajęło mi 8 tygodni. Byłem w kontakcie z reżyserką Laną Wachowski, ale ostatecznie ona zdecydowała, że daty się nie zgrają. Próbowaliśmy je jeszcze pozmieniać, ale zaraz potem Lana zmieniła zdanie. Ruszają naprzód beze mnie.

Kontynuacja Matriksa ma zadebiutować 21 maja 2021 roku. Za reżyserię odpowiada Lana Wachowski, a za scenariusz Aleksandar Hemon oraz David Mitchell. Do obsady dołączyli już m.in. Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith oraz Jonathan Groff.