Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2022, 12:27

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Mapa podróży Geralta w grach i książkach z serii Wiedźmin

Wszystkie podróże Geralta na przestrzeni książek i gier z uniwersum Wiedźmina na jednej grafice? Czemu nie. Pewien artysta podjął się stworzenia właśnie takiej ilustracji, a efekt jest imponujący.

W książkach i grach Geralt przebył całkiem spory kawałek terenu na Kontynencie. Jeden z fanów serii postanowił zebrać wszystkie podróże Wiedźmina na jednej mapie i, o dziwo, mimo wielu przebytych tras wygląda ona całkiem przejrzyście.

Książki i gry zebrane w całość

Michaił „uyle” Siergiejew, autor mapy, podzielił się na portalu Behance szczegółami dotyczącymi procesu jej tworzenia. Jak pisze, wziął pod uwagę jedynie podróże opisane w książkach oraz grach.

Na mapie nie zostały zaznaczone żadne wydarzenia, które miały miejsce przed fabułą serii, jak i te, które opowiedziane zostały przez źródła inne, niż wymienione wcześniej.

Nie przedłużając jednak – poniżej możecie zobaczyć siatkę wszystkich „wycieczek”, które odbył Geralt. Na dole znajdziecie również legendę mapy.

Mapa podróży Geralta w grach i książkach z serii Wiedźmin - ilustracja #1
Mapa wszystkich podróży Geralta. Źródło: www.behance.net/uyIe

Różne wersje mapy

Jeśli szczególnie interesowałaby Was mapa odnosząca się do konkretnej części serii, to uyle poza ogólną mapą stworzył również kilka pomniejszych. Znajdziecie je na stronie artysty.

Warto zaznaczyć, że mapy niekoniecznie w 100% oddają faktyczną trasę Geralta na przestrzeni wszystkich „wiedźminów”. Autor zaznacza, że niektóre elementy musiał uprościć, by zachować odpowiednią estetykę pracy. W tym temacie trzeba także wspomnieć, że mapa, na której uyle osadził podróże Geralta, czerpie z kilku źródeł:

Mapa powstała w dużej mierze w oparciu o mapę opracowaną przez pracowników Zakładu Geografii Politycznej i Historycznej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Jak również z pomocą innych map fanowskich oraz oficjalnych map CD Projekt RED.

Artysta nie podzielił się tym, jak długo zajęło mu opracowanie grafiki, możemy się jednak domyślać, że zadanie do najprostszych nie należało. Niemniej praca prezentuje się niesamowicie i zdecydowanie przypadnie do gustu fanom Wiedźmina.

Na koniec warto wspomnieć, że fani cyklu już wcześniej podjęli próbę stworzenia podobnej mapy, jednak w kwestii przejrzystości ta stworzona przez uyle jest nieporównywalnie lepsza.

  1. 7 najlepszych questów na 7. urodziny Wiedźmina 3
  2. Najlepsze gry RPG wszech czasów – lista top 100 erpegów. Edycja 2022
  3. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie