Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2018, 17:14

autor: Góral

Mamy nowy zwiastun Red Dead Redemption 2

Studio Rockstar Games dotrzymało słowa i opublikowało trzeci zwiastun gry Red Dead Redemption II. Tym razem zdradzono kilka szczegółów związanych z fabułą produkcji - m.in. to, że wystąpi w niej John Marston (bohater "jedynki"), i czas akcji.

Co to był za wybuch? Aaaa, to tylko nowy zwiastun Red Dead Redemption II. - Mamy nowy zwiastun Red Dead Redemption 2 - wiadomość - 2018-05-02
Co to był za wybuch? Aaaa, to tylko nowy zwiastun Red Dead Redemption II.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią studio Rockstar Games opublikowało trzeci zwiastun Red Dead Redemption II. Niestety ponownie nie pokazano właściwiej rozgrywki, ani nie zdradzono zbyt wielu nowych szczegółów. W opisie materiału w serwisie YouTube poinformowano jedynie, że akcja rozegra się w 1899 roku. Po nieudanym napadzie Arthur Morgan oraz reszta gangu Van der Linde’a będzie uciekać przed stróżami prawa i łowcami głów, rabując po drodze, co tylko się da. Główny bohater zostanie zmuszony do podjęcia trudnej decyzji – czy pozostać lojalnym wobec swoich kolegów, czy wobec własnych ideałów.

Studio Rockstar Games nie kwapi się w publikowaniu informacji na temat Red Dead Redemption II, ale według niedawnych, niepotwierdzonych doniesień, produkcja zaoferować ma nie tylko rozbudowaną kampanię fabularną, ale także równie duży, a nawet i większy moduł multiplayer. Z jednej strony ma on oferować podobne atrakcje, jak Grand Theft Auto Online (swobodne zwiedzanie świata i rozmaite aktywności), a z drugiej wniesie sporo nowości. Największą z nich ma być tryb battle royale, czyli popularna forma zabawy, polegającej na walce o przetrwanie w stale zmniejszającej się lokacji. Podobnie jak Grand Theft Auto V na PC-ty i konsole Xbox One oraz PlayStation 4, rozgrywka obserwowana będzie z perspektywy TPP lub FPP.

To jednak nieoficjalne szczegóły, które niekoniecznie muszą okazać się prawdą. Premiera Red Dead Redemption II została zaplanowana na 26 października. Gra ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4.