Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2018, 20:08

autor: Góral

Red Dead Redemption 2 - wkrótce nowy zwiastun

Jeżeli czekacie na Red Dead Redemption II, to zarezerwujcie sobie wolne późnym popołudniem 2 maja, gdyż właśnie wtedy pojawi się trzeci zwiastun produkcji.

Red Dead Redemption 2 - wkrótce nowy zwiastun - ilustracja #1
Red Dead Redemption II w skrócie:
  • przygodowa gra akcji;
  • ukaże się 26 października;
  • dostępna będzie na konsolach XOne i PS4;
  • 2 maja pojawi się nowy zwiastun.

Studio Rockstar Games poinformowało, że 2 maja o godzinie 17:00 czasu polskiego odbędzie się premiera trzeciego zwiastuna Red Dead Redemption II. Niestety nie uchylono rąbka tajemnicy i nie zdradzono nic więcej. Poprzednie materiały promujące projekt wklejamy poniżej, a przy okazji przypominamy to, co dowiedzieliśmy się do tej pory.

Akcja dwójki rozegra się przed wydarzeniami ukazanymi w Red Dead Redemption z 2010 roku. Gracze wcielą się w bandziora Arthura Morgana, pracującego dla Dutcha Van der Linde'a. Panowie, wraz z kilkoma innymi kumplami, przemierzają Dziki Zachód, rabując i napadając na co tylko się da. Na temat samej rozgrywki „wiemy, że nic nie wiemy”. Oficjalnych informacji na jej temat brak, ale w sieci pojawiło się już trochę plotek.

Na przebieg zabawy wpływać mają podejmowane przez nas czynności i dokonywane wybory, które przełożą się m.in. na dostępność niektórych misji czy zainteresowanie stróżów prawa i łowców głów. Po ogromnym świecie gry mamy się przemieszczać na wiele sposobów, z których najciekawiej wypadają pociągi – podczas jazdy będzie można odwiedzać kolejne wagony i rozmawiać z pasażerami, a kto wie czy przy okazji nie zarobić parę groszy, machając przed nosem delikwenta rewolwerem. Rozgrywkę obserwować mamy z kamery TPP lub FPP.

Oprócz kampanii fabularnej otrzymamy też rozbudowany moduł sieciowy. Jeżeli plotki się potwierdzą, to zaoferuje on m.in. tryb battle royale, który od zeszłego roku robi wielką furorę za sprawą gier Playerunknown's Battlegrounds i Fortnite: Battle Royale.

Być może część z tych informacji znajdzie potwierdzenie w nadchodzącym zwiastunie? Natomiast na premierę Red Dead Redemption II poczekamy do 26 października. Gra ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4.