Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2018, 16:49

autor: Góral

Wkrótce otwarte testy Dark Souls Remastered, ale tylko na konsolach

Firma Bandai Namco ujawniła, że na konsolach Xbox One i PlayStation 4 odbędą się wkrótce sieciowe testy Dark Souls: Remastered. Niestety gracze PC-towi nie będą mogli sprawdzić produkcji.

W dniach 11-12 maja zostaną zorganizowane testy sieciowe gry Dark Souls: Remastered na konsolach Xbox One i PlayStation 4. W Europie odbędą się one w dwóch, sześciogodzinnych sesjach, od 18:00 do 23:59 czasu polskiego każdego dnia. W sklepach Xbox Games i PlayStation Store udostępniono już ważące około 3 GB pliki produkcji – należy je pobrać do 8 maja. Celem testów ma być sprawdzenie limitów serwera i funkcji gry wieloosobowej. Do dyspozycji otrzymamy lokację Undead Parish, a podczas rozgrywki będziemy mogli zapraszać do zabawy znajomych oraz nawiedzać światy innych graczy. O podobnej inicjatywie na PC-tach niestety nie wspomniano.

Wkrótce otwarte testy Dark Souls Remastered, ale tylko na konsolach - ilustracja #1

Odświeżone wydanie Dark Souls, za które odpowiada polskie studio QLOC, zaoferuje przede wszystkim poprawioną oprawę graficzną. Na PC-tach będzie można grać w natywnym 4K. Taka sama rozdzielczość zostanie osiągnięta też na Xboksie One X i PlayStation 4 Pro, ale w wyniku skalowania. Na zwykłych modelach tych konsol pogramy w 1080p. Z kolei posiadacze Switcha mogą liczyć na nieco lepszą grafikę względem oryginału z PlayStation 3 i Xboksa 360, działającą w rozdzielczości 1080p w trybie stacjonarnym i 720p podczas zabawy na ekranie handhelda. Oprócz tego gra zaoferuje poprawiony multiplayer, w którym będzie można się bawić w sześć osób. Dodatkowo otrzymamy tryb Areny i serwery dedykowane.

Dark Souls: Remastered ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych 25 maja. Premiera wersji na Nintendo Switch odbędzie się latem. Użytkownicy PC-tów posiadający oryginalne Dark Souls: Prepare to Die Edition otrzymają 50% zniżkę na zakup zremasterowanej wersji.