Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2020, 21:19

Mafia: Edycja Ostateczna - patch 1.03 dodaje tryb Noir

Studio Hangar 13 wypuściło pierwszą popremierową aktualizację gry Mafia: Edycja Ostateczna. Patch 1.03 usuwa garść błędów oraz wprowadza nowości pokroju trybu Noir.

Po dość chłodno przyjętej trójce i nie najlepszych remasterach fani serii Mafia z ulgą przyjęli pozytywne recenzje remake’u pierwszej odsłony cyklu (jak również pochwały pod jej adresem ze strony jednego z oryginalnych twórców). Niemniej nie był on pozbawiony błędów, z czego zresztą zdaje sobie sprawę studio Hangar 13. Część z nich usuwa pierwsza popremierowa aktualizacja Mafii: Edycji Ostatecznej oznaczona numerem 1.03, która wprowadza też garść nowości.

Na pierwszy plan wysuwają się wzbogacone opcje personalizacji interfejsu użytkownika. Od teraz możemy usunąć wiele jego elementów, czy to korzystając z dedykowanego minimalistycznego trybu, czy też osobno wyłączając minimapę, wskaźniki etc. Jeśli chcemy dodatkowo podkreślić klimat lat 30. XX wieku, twórcy wprowadzili specjalny filtr Noir, dzięki któremu całą grę przejdziemy w czarno-białym stylu. Ostatnią nowinką jest tryb jazdy swobodnej poza wyścigami. Zespół Hangar 13 zapewnia też o dodaniu pewnych elementów do odkrycia przy korzystaniu z tej opcji.

Poza nowinkami studio Hangar 13 wzięło się za błędy zgłoszone przez graczy. Dotyczy to buga z czarnym ekranem okazjonalnie wyświetlającym się w trakcie scen przerywnikowych, jak również problemów z odblokowaniem pojazdów po wykonaniu misji zleconych przez Lucasa Bertonego oraz pewną specjalną animacją, która powinna się pojawiać w ramach zadania „Święty i grzesznik” (The Saint and The Sinner).