Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2020, 09:33

autor: Adrian Werner

Mafia 4 w fikcyjnym Los Angeles wg wskazówek z Mafia Definitive Edition

Znajdźki z gry Mafia: Definitive Edition mogą sugerować miejsce akcji czwartej odsłony serii. Całkiem prawdopodobne, że Mafia 4 przeniesie nas do fikcyjnej wersji Los Angeles.

Kilka dni temu zadebiutowała Mafia: Definitive Edition, czyli remake klasycznej gry akcji z 2002 roku. Wiele wskazuje na to, że twórcy ukryli w tej produkcji wskazówki sugerujące, gdzie osadzona będzie akcja czwartej części cyklu.

W Mafia: Definitive Edition pojawiają się 22 karty papierosowe, pełniące rolę typowych znajdziek. Dwadzieścia z nich prezentuje postacie z różnych odsłon serii wraz z informacjami o miastach, z których pochodzą. Nas zaciekawiły jednak dwie pozostałe, które zawierają nieznanych wcześniej bohaterów - Fredo Clemente z Hawany oraz Louie Romeo z Los Ondas. Możliwe, że w ten sposób autorzy zasugerowali graczom, gdzie trafimy w czwartej odsłonie cyklu.

My obstawiamy, że będzie to Los Ondas. Miasta w dotychczasowych odsłonach cyklu były fikcyjnymi metropoliami, choć bazowały na rzeczywistych miejscach. Hawana to prawdziwe miasto, a Los Ondas (co w języku hiszpańskim oznacza „fale”) to zmyślona nazwa, więc bardziej pasuje do dotychczasowych tradycji serii.

Biorąc pod uwagę nazwę Los Ondas oraz wzmiankę na karcie o Hollywood, najpewniej chodzi o fikcyjną wersję Los Angeles. Przypomnijmy, że w pierwszej części cyklu eksplorowaliśmy miasto Lost Heaven, wzorowane na Chicago. W „dwójce” udaliśmy się do metropolii Empire Bay, zainspirowanej Nowym Jorkiem, a miejscem akcji gry Mafia III było New Bordeaux, które bazowało na Nowym Orleanie.

Opracowanie nowego miasta oznacza ogrom prac, więc prawie na pewno te karty nie dotyczą DLC do Mafia: Definitive Edition. W lipcu jeden z deweloperów studia ze Hangar 13 zasugerował, że w planach znajduje się Mafia 4, więc obstawiamy, iż o ten właśnie projekt chodzi.

Przypomnijmy, że Mafia: Definitive Edition ukazało się na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich platformach sprzętowych gra oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Osobom zainteresowanym znajdźkami w tej produkcji polecamy obejrzenie prezentującego je poniższego filmiku przygotowanego przez kanał Hasan--97.

  1. Mafia Definitive Edition: Wyścig - jak wygrać? (poradnik)
  2. Recenzja gry Mafia: Definitive Edition – Pan Remake przesyła pozdrowienia
  3. Oficjalna strona serii Mafia
  4. Mafia 1 Remake - poradnik, solucja