filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 września 2020, 16:20

autor: Karol Laska

Roboty to przeżytek, Japończycy budują Godzillę. W naturalnym rozmiarze

W Japonii powstaje tematyczny park o Godzilli, a jedną z jego głównych atrakcji będzie samo monstrum. Postępy prac na placu, jeśli można to tak nazwać, budowy są widoczne na dostępnych w sieci zdjęciach. I jest na co popatrzeć.

Roboty to przeżytek, Japończycy budują Godzillę. W naturalnym rozmiarze - ilustracja #1
Już sam profil Godzilli budzi grozę. Źródło: Twitter, kazz50

Zapewne pamiętacie ogromnego mecha z Gundam Yokohama Factory, który powoli uczy się podstawowych ruchów oraz gestów. Trochę o nim pisaliśmy i sami byliśmy pod wrażeniem jego wyglądu oraz możliwości. Okazuje się jednak, że Japończycy nie ustają w swych ambitnych projektach, a ich słabość do monumentalnych istot można zauważyć chociażby na wyspie Awaji, na której to ma niedługo rozpocząć działalność nowy park tematyczny (via PopularMechanics). Na pewno go rozpoznacie, bowiem będzie reklamowany przez Godzillę. I to niezbyt przyjaznego.

Roboty to przeżytek, Japończycy budują Godzillę. W naturalnym rozmiarze - ilustracja #2
Z przodu prezentuje się jeszcze bardziej przerażająco. Źródło: Twitter, kazz50

Wielki stwór wzorowany jest na Shin Godzilli, a więc szczególne wrednej wersji tego najpopularniejszego kaiju. Szczególnie duże wrażenie robią rozmiary monstrum – 55 metrów długości, 25 metrów szerokości i 20 metrów wysokości. Powiecie zapewne, że filmowe odpowiedniki tejże postaci są dużo większe, ale należy wziąć pod uwagę, że japońscy artyści skupili się na stworzeniu jedynie jej części. Zresztą zobaczcie sami, jak prezentuje się stwór od tyłu.

Roboty to przeżytek, Japończycy budują Godzillę. W naturalnym rozmiarze - ilustracja #3
Gojira jest z tyłu trochę rozerwany. Źródło: Twitter, kazz50

Wszystko jest częścią projektu Godzilla Interception Operation, który obejmuje przede umożliwienie funkcjonowania wcześniej wspomnianego parku. Największymi jego atrakcjami będą specjalne wystawy oraz ekspozycje muzealne skupione na potworze i jego historii, a także wiele różnych gier i wyzwań, polegających między innymi na zabiciu poczwary. Miejsce miało zostać otwarte już 10 października 2020 roku w prefekturze Hyogo, ale pandemia koronawirusa to uniemożliwia.

Roboty to przeżytek, Japończycy budują Godzillę. W naturalnym rozmiarze - ilustracja #4
A to najpewniej ogon z filmu Shin Godzilla.. Źródło: Twitter, kazz50

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy posąg Godzilli, który możecie zobaczyć w Japonii. Wystarczy udać się do Tokio pod budynek Shinjuku Toho, aby ujrzeć na nim głowę sławnego stwora. Nie umywa się ona rozmiarami do projektu, który powstaje na wyspie Awaji, ale i tak potrafi zaskoczyć Bogu ducha winnych turystów.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej