Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2020, 15:03

Były szef Rockstar North tworzy konkurencję dla GTA

Był szef firmy Rockstar North tworzy konkurencję dla serii GTA. W nowej rundzie finansowania otrzymał 42 miliony dolarów m.in. od chińskiej firmy NetEase.

Były szef Rockstar North tworzy konkurencję dla GTA - ilustracja #1
Leslie Benzies szykuje się do ataku na hegemona otwartych światów.
W SKRÓCIE:
  1. Leslie Benzies po odejściu z firmy Rockstar North założył swoje studio.
  2. W 2017 roku zapowiedział swój pierwszy tytuł - Everywhere.
  3. W ostatniej rundzie finansowania zebrał kolejne 42 miliony dolarów. Wsparła go m.in. firma z Chin - NetEase.

Leslie Benzies, były szef firmy Rockstar North, przygotowuje się do rywalizacji z serią Grand Theft Auto. W kolejnej rundzie finansowania swojego nowego studia - Rocket Boy - otrzymał 42 miliony dolarów m.in od pochodzącej z Chin firmy NetEase.

Zebrane fundusze mają pomóc w stworzeniu rywala dla serii GTA. Benzies, wraz z częścią współpracowników z Rockstar North, pracuje nad swoim pierwszym tytułem - Everywhere. Według słów wypowiedzianych w 2017 roku, gdy zapowiadał grę, tytuł ma zrewolucjonizować pojęcie wolności w otwartym świecie.

Everywhere posiada wiele mechanik znanych z innych gier. Zamierzamy jednak iść dalej niż inspirowanie się... wszystkim. Gracze są coraz bystrzejsi, wymagają więcej od gier, a my chcemy, by zaznali prawdziwej swobody w stworzonym przez nas świecie. Celujemy w różnorodność trybów rozgrywki i sposobu opowiadania historii. Gracz będzie mógł żyć w stworzonym przez nas świecie tak, jak mu się podoba.

Everywhere powstaje na silniku Lumberyard, który powstał, gdy Amazon nabył licencję na CryEngine i zmodyfikował go w znaczący sposób pod swoje zapotrzebowanie. Według serwisu Kotaku, do premiery GTA 6 daleka droga. Leslie Benzies nie stoi więc na z góry straconej pozycji i ma szansę udowodnić, że ciągnąca się za nim legenda o człowieku, który jest w stanie uratować każdy projekt, nie jest przesadą.

  1. Oficjalna strona studia Rocket Boy