Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 września 2020, 15:03

autor: Karol Laska

Nick Fury dołączy do nowego serialu Marvela

Samuel L. Jackson wystąpi w kolejnym dziele wchodzącym w skład Marvel Cinematic Universe – tym razem będzie to nowy serial na platformie Disney+. Ale jaki? Tego jeszcze nie wiemy.

Nick Fury dołączy do nowego serialu Marvela - ilustracja #1
Jednooki agent z własnym serialem?

Serwis Variety donosi, że Samuel L. Jackson wystąpi w jednym z najnowszych seriali Marvela mających pojawić się w przyszłości na platformie Disney+. Ma on tym samym powrócić do legendarnej już w MCU roli Nicka Fury’ego – szefa organizacji T.A.R.C.Z.A. Ostatni raz widzieliśmy go w jednej ze scen filmu Spider-Man: Daleko od domu. Pomimo 71 lat na karku aktor wciąż chce być ważną częścią tego superbohaterskiego uniwersum.

Nie wiadomo dokładnie, o jaki serial chodzi, ma to pozostać na razie tajemnicą. Znamy natomiast jednego ze scenarzystów i producentów wykonawczych dzieła – będzie nim Kyle Bradstreet. Współtworzył on między innymi Stację Berlin, Mr. Robota czy Prawdziwą historię rodu Borgiów. Jest to więc całkiem niezły dorobek dający nadzieję na ciekawy projekt pod skrzydłami Marvela.

Nick Fury dołączy do nowego serialu Marvela - ilustracja #2
Z Jacksonem współpracować będzie Kyle Bradstreet (na zdjęciu).

Należy podkreślić, że powyższe informacje nie zostały potwierdzone ani przez Disneya, ani przez Jacksona, ani przez Bradstreeta. Jeżeli jednak są one prawdziwe, to trzeba oddać Kevinowi Feige, że ma spory rozmach. Już teraz w fazie preprodukcyjnej oraz produkcyjnej są takie seriale jak Falcon i Zimowy Żołnierz, WandaVision (ze świeżym zwiastunem), Moon Knight, Loki oraz She-Hulk (z niedawno ogłoszoną odtwórczynią głównej roli). Jeżeli dobrze rozumieć doniesienia Variety, to Nick Fury ma wystąpić w jeszcze innym tytule, co oznaczałoby aż 6 nadchodzących produkcji mających trafić na platformę Disney+. Taka lista robi wrażenie.