Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2013, 07:45

autor: Adrian Werner

Lost Orbit - pierwszy zwiastun z nowej gry współtwórców Contrast

Współtwórcy gry logicznej Contrast ujawnili swój pierwszy samodzielny projekt. Okazała się nim pionowa platformówka Lost Orbit, w której pomożemy astronaucie przedrzeć się przez pełną niebezpieczeństw przestrzeń kosmiczną.

Pixelnauts to niewielka kanadyjska firma, które do tej pory zajmowała się głównie opracowywaniem elementów graficznych do projektów innych zespołów, takich jak chociażby wydane w zeszłym miesiącu Contrast. Zatrudnieni w studiu ludzie mają jednak większe ambicje i początkiem ich realizacji ma stać się opracowana samodzielnie przez nich zręcznościówka Lost Orbit, która właśnie doczekała się pierwszego zwiastuna.

  1. Lost Orbit – oficjalna strona gry

W Lost Orbit gracze wcielą się w samotnego astronautę imieniem Harrison, którego statek ulega poważnej awarii skutkującej kompletnym zniszczeniem maszyny. Bohaterowi w ostatniej chwili udaje się opuścić pokład, ale pozbawiony środka transportu zmuszony zostaje do powrotu do domu na własnych nogach wykorzystując siły grawitacyjne obiektów w kosmosie. Po drodze natknie się nie tylko na liczne niebezpieczeństwa, ale spotka również nieznaną wcześniej obcą cywilizację.

Lost Orbit - pierwszy zwiastun z nowej gry współtwórców Contrast - ilustracja #1

Autorzy opisują swoją grę jako pionową platformówkę, co oznacza, że naszym zadaniem będzie podążanie w górę ekranu. Harrison zostanie wyposażony w plecak odrzutowy, ale jego wykorzystywanie ma szybko spalać rezerwy cennego paliwa. Dlatego podczas podróży urządzenie to posłuży jedynie do korygowania lotu. Zamiast niego naszą główną metodą transportu będzie robienie użytku z sił grawitacyjnych planetoid. Krążąc wokół ich orbit nabierzemy prędkości, a następnie wybierzemy odpowiedni moment skoku, który pośle nas niczym pocisk w pożądanym kierunku. Same mapy zostaną gęsto zapełnione niebezpiecznymi asteroidami i innymi obiektami, z którymi kolizja może mieć tragiczne dla Harrisona skutki.

Wszystko to ukazane zostanie w trójwymiarowej grafice utrzymanej w lekko kreskówkowej stylistyce. Dodatkową atrakcją powinna okazać się obecność narratora komentującego wydarzenia na ekranie oraz udzielającego pomocy astronaucie.

Lost Orbit powstaje z myślą o pecetach oraz urządzeniach mobilnych korzystających z systemów iOS i Android. Autorzy zamierzają wypuścić grę w przyszłym roku, choć na razie prace są na tak wczesnym etapie produkcji, że twórcy nie są jeszcze w stanie podać dokładnej daty premiery.