Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2014, 12:02

Lords of the Fallen - w ramach dystrybucji cyfrowej sprzedano 30% egzemplarzy

Studio CI Games poinformowało, że 30% wszystkich sprzedanych egzemplarzy Lords of the Fallen rozeszło się w ramach dystrybucji elektronicznej.

Lords of the Fallen to najnowszy przykład rosnącego znaczenia dystrybucji elektronicznej. - Lords of the Fallen - w ramach dystrybucji cyfrowej sprzedano 30% egzemplarzy  - wiadomość - 2014-12-19
Lords of the Fallen to najnowszy przykład rosnącego znaczenia dystrybucji elektronicznej.

Studio CI Games podzieliło się przemyśleniami na temat wyników sprzedaży Lords of the Fallen. Okazuje się, że aż 30% egzemplarzy zostało sprzedanych za pośrednictwem dystrybucji elektronicznej. W przypadku tytułów strice-pecetowych nie byłoby to wielkim zaskoczeniem, ale gra ukazała się także na Xboksie One oraz PlayStation 4 i do tej pory na rynku konsolowym niepodzielnie rządziły wydania pudełkowe. Twórcy są oczywiście bardzo zadowoleni z takiego obrotu spraw, gdyż otrzymują znacznie większą część ceny wydania cyfrowego.

Ponadto autorzy przyznają, że w dniu premiery jakość techniczna produkcji, zwłaszcza na PC, pozostawiała sporo do życzenia. Nieocenione przy wyłapywaniu i usuwaniu błędów okazało się forum Steam, gdzie gracze donosili o problemach z Lords of the Fallen. To znacząco ułatwiło CI Games pracę i umożliwiło szybsze wypuszczanie aktualizacji.

CI Games przyznało, że udział dystrybucji elektronicznej w ogólnej sprzedaży był znacznie większy niż w przypadku zeszłorocznego Sniper: Ghost Warrior 2, choć nie podano dokładnych procentów. Pokazuje to jednak, w jakim kierunku zmierza cały rynek. W przypadku pecetów sytuacja w sklepach amerykańskich stała się tak zła, że komputerowa edycja Lords of the Fallen w ogóle nie ukazała się tam w wydaniu pudełkowym.

Przypomnijmy, że Lords of the Fallen ukazało się pod koniec października tego roku i w ciągu pierwszego tygodnia sprzedano ponad 200 tysięcy egzemplarzy. Nie znamy najnowszych wyników gry, ale wiemy, że okazała się ona dla CI Games zyskownym przedsięwzięciem i twórcy już rozpoczęli prace nad kontynuacją. Ponadto studio ma w planach przeniesienie marki na urządzenia mobilne, choć na razie nie wiadomo czy chodzi tu o konwersję, czy też odrębną produkcję od podstaw opracowaną z myślą o smartfonach i tabletach.

Warto na koniec dodać, że trzy dni temu studio potwierdziło, że trwają prace nad Sniper: Ghost Warrior 3. Produkcję gry powierzono jednak zewnętrzemy 60-osobowemu zespołowi, na czele którego stoją Steve Hart oraz Paul Robinson. Ten pierwszy odpowiadał wcześniej za opracowanie Sniper Elite V2, a drugi to współtwórca takich tytułów jak Killzone 2, Full Spectrum Warrior, Comanche czy Armored Fist.

  1. CI Games – oficjalna strona gry