Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2014, 14:06

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Lords of the Fallen – premiera gry odbędzie się 31 października

Firma CI Games ogłosiła datę premiery gry Lords of the Fallen. Tytuł ukaże się w wersji na komputery PC, PlayStation 4 oraz Xbox One na terenie Stanów Zjednoczonych i Ameryki Południowej 28 października. W Europie gra zostanie wydana 31 października.

Lords of the Fallen pojawi się w czytnikach naszych konsol i pecetów 31 października. - Lords of the Fallen – premiera gry odbędzie się 31 października - wiadomość - 2014-07-09
Lords of the Fallen pojawi się w czytnikach naszych konsol i pecetów 31 października.
Lords of the Fallen w skrócie:
  • Producent: CI Games,
  • Gatunek: trzecioosobowe RPG akcji w klimacie fantasy,
  • Platformy: PC, PS4, XONE,
  • Data wydania: 28 października 2014 roku w Stanach Zjednoczonych oraz 31 października w Europie.

Firma CI Games ujawniła ostateczną datę premiery gry Lords of the Fallen. Długo wyczekiwany polski tytuł trafi do sklepów 28 października na terenie Stanów Zjednoczonych i Ameryki Południowej, natomiast w Europie gra ukaże się 31 października. Za wersję na konsole PlayStation 4 i Xbox One zapłacimy 49,99 euro (ok. 206 zł), a odsłona pecetowa będzie kosztować 29,99 euro (ok. 123 zł). Fabuła gry opowie historię Harkena, wygnanego zbrodniarza, który otrzyma szansę na odkupienie, ponieważ okaże się jedyną osobą zdolną uratować świat przed nękającym go złem. Twórcy nie ukrywają, że mechanika rozgrywki była silnie inspirowana serią Souls od studia From Software. Na deser prezentujemy wam dwa nowe obrazki z gry.

Lords of the Fallen to gra RPG akcji osadzona w mrocznym świecie fantasy. W grze trafiamy do krainy, w której tysiące lat wcześniej ludzie zbuntowali się przeciwko bogu i zdołali go pokonać. Następnie ciało upadłego bóstwa stworzyło łańcuch górski, jaki oddzielił północ, zamieszkałą przez ludność magów, od południa, będącego domem kasty wojowników.

Na początku rozgrywki gracz będzie mógł wybrać jedną z trzech dostępnych klas: wojownika, skrytobójcy lub maga. Poza tym każdy bohater ma możliwość pójścia ścieżką magii lub treningu bojowego. Od wyboru gracza zależy jaki stosunek będą miały do jego postaci dwie istniejące w grze frakcje.

Pieczę nad grą sprawuje Tomasz Gop, który był współtwórcą pierwszych dwóch odsłon cyklu Wiedźmin.