Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2014, 09:50

autor: Góral

Lords of the Fallen debiutuje na rynku i zbiera pozytywne opinie

Lords of the Fallen, najnowsza produkcja firmy CI Games, powinna być już dostępna w sklepach, gdyż dziś ma miejsce jej polska i światowa premiera. Tytuł doczekał się pierwszych recenzji, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że pomimo licznych bugów i tak jest to bardzo dobra propozycja dla fanów gatunku RPG.

Najnowsza produkcja firmy CI Games Lords of the Fallen zadebiutowała na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Przy okazji premiery polsko-niemieckiego (tytuł był współtworzony z zespołem Deck 13) projektu, w Internecie pojawiły się także jego recenzje, z których wynika, że gra ma sporo do zaoferowania fanom gatunku. Recenzenci chwalą przede wszystkim dobry, zręcznościowy system walki, porządnie zaprojektowane lokacje i fakt, że Lords of the Fallen zapewnia kilkanaście godzin przyjemnej zabawy. Natomiast wśród wad najczęściej przewijają się zarzuty dotyczące bugów (m.in. związanych z crashami, detekcją kolizji, spadkami płynności animacji), których nie brakuje w Lords of the Fallen. Dodatkowo redaktor Polygonu stwierdził, że dotyczy to wszystkich wersji (PC, PS4, XOne). Na szczęście dzięki częstym checkpointom, nawet w przypadku nagłego wyłączenia gry, trzeba powtórzyć tylko kilka / kilkanaście minut zabawy.

Lords of the Fallen rozpoczęło walkę o portfele graczy. - Lords of the Fallen debiutuje na rynku i zbiera pozytywne opinie - wiadomość - 2014-10-28
Lords of the Fallen rozpoczęło walkę o portfele graczy.

Koniec końców wychodzi na to, że Lords of the Fallen, pomimo sporej ilości błędów i tak jest bardzo ciekawą propozycją dla miłośników gatunku RPG akcji. Warto również zauważyć, że jest to jedna z najlepszych produkcji firmy CI Games. Posiłkując się danymi z serwisu Metacritic zauważamy, że głośny Sniper: Ghost Warrior „szczyci się” średnią ocen na poziomie 45 – 55 punktów (w zależności od platformy sprzętowej), kontynuacja tej gry poradziła sobie podobnie (52 punkty), Enemy Front znacznie gorzej (35 punktów w przypadku wersji na Xboksa 360), a średnia Alien Rage to 46 (X360) – 52 punkty (PC). 77 punktów Lords of the Fallen świadczy więc o sporym progresie firmy i dobrze wróży na przyszłość.

Poniżej znajdziecie kilka wybranych opinii światowych mediów:

Lords of the Fallen to RPG akcji stworzone przez firmę CI Games i studio Deck 13. W produkcji wcielamy się w Harkyna – przestępcę, który musi odkupić swoje winy i uratować świat przed upadłym bogiem. Kilka tysięcy lat wcześniej ludziom udało się go pokonać, jednak znów wraca on do życia i nie zamierza nikogo oszczędzić. Producentem wykonawczym produkcji jest Tomasz Gop – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich deweloperów, pracujący wcześniej przy Wiedźminie.