Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2020, 14:52

autor: Froozyy

LoL powróci w starej wersji dzięki fanom

Dzięki projektowi fanów gry League of Legends pod koniec przyszłego roku chętni gracze w ramach zamkniętych beta-testów będą mogli ograć starszą wersję (z lat 2009-2012) produkcji od Riot Games.

Od ponad czterech lat powstaje projekt Chronoshift, który ma pozwolić fanom League of Legends na odpalenie starszej wersji ulubionej gry MOBA. Obecnie produkcja znajduje się w fazie zamkniętych testów alfa i przenosi graczy do LoL-a z końcówki 2010 roku. Twórcy mają w planach odwzorowanie gry Riot Games od jej wersji beta aż do sezonu drugiego (lata 2009-2012). Co najważniejsze, kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że otwarte testy Chronoshifta rozpoczną się pod koniec przyszłego roku.

Deweloperzy na razie nie dzielą się publicznie tym, w jaki sposób dokładnie wyglądają prace na projektem od wewnątrz, ani też nie udostępniają kodu programu, aby uniknąć nieprzyjemności związanych z jego kopiowaniem. Jeśli jesteście jednak ciekawi, jak wygląda rozgrywka w Chronoshift, to jeden z twórców co jakiś czas umieszcza na swoim kanale na YouTubie filmiki ukazujące gameplaye różnych postaci. Ci z Was, którzy lata temu zagrywali się w LoL-a, mogą dzięki temu sami stwierdzić, czy gra odwzorowana jest poprawnie.

Warto jednak pamiętać, że Chronoshift to fanowski projekt i nie ma żadnego powiązania z oryginalnymi twórcami z Riot Games. Deweloperzy zaznaczają jednak, że uzyskali odpowiednie porady prawne, aby owe przywrócenie LoL-a ze starych lat było w pełni legalne (chociaż ciężko stwierdzić, ile jest w tym prawdy). Jeśli chcielibyście wziąć udział w zamkniętych testach gry, to wystarczy, że udacie się na oficjalny serwer projektu na Discordzie i wypełnicie odpowiedni formularz, licząc na przyjęcie w roli testera.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

League of Legends

League of Legends