Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 listopada 2020, 15:10

autor: EnVakker

Parodia The Mandalorian z rockowym Baby Yodą prawie padła ofiarą praw autorskich

Co wyjdzie z połączenia Mandalorianina z legendarnym kawałkiem Guns N' Roses? Jedna z najzabawniejszych parodii ostatnich czasów. Niestety utwór został dość nieoczekiwanie skasowany. Na szczęście w Internecie nic nie ginie.

Nie od dziś wiadomo, że Baby Yoda to jedna z najbardziej uroczych postaci w uniwersum Gwiezdnych wojen. Stworzenie zyskało sobie pokaźną grupę fanów, spośród których część nie musiała nawet oglądać serialu, aby się w nim zakochać. Na fali popularności Baby Yoda dostał oficjalną linię figurek kolekcjonerskich, a także trafił do Sims 4.

Teraz fani serialu wyrazili swoją miłość w jeszcze oryginalniejszy sposób: kręcąc autorską parodię utworu Sweet Child O' Mine zespołu rockowego Guns N' Roses. Odpowiedzialna za ten projekt grupa The Merkins nie tylko napisała własny tekst, idealnie dopasowany do pierwotnej linii melodycznej, ale nakręciła także teledysk utrzymany w stylistyce oryginału. Zresztą sami zobaczcie:

Powyższy filmik jest fanowskim reuploadem oryginalnej treści, ponieważ z niewiadomych przyczyn na oficjalnym kanale The Merkins znaleźć już jej nie można. Liczne komentarze na Twitterze sugerują, że powodem było naruszenie praw autorskich, prawdopodobnie do użytego podkładu muzycznego. Daje to nadzieję, że po załatwieniu niezbędnych formalności Green Child O' Mine wróci na kanał The Merkins.

Jeżeli spodobał Wam się rockowy Baby Yoda, na kanale The Merkins możecie znaleźć więcej podobnych projektów. Są wśród nich takie smaczki jak Slashstreet Boys - Die By My Knife (parodia Backstreet Boys - Larger Than Life) czy The White Walkers - Seven Kingdom Army... (parodia The White Stripes - Seven Nation Army). Jak mawiają czasem internauci: złoto.