Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 listopada 2020, 12:45

autor: Karol Laska

Star Wars na fali. 3. sezon Mandalorianina w produkcji, możliwy spin-off z Bobą Fettem

Sporo dzieje się wokół Mandalorianina, jak i całego uniwersum Star Wars. Trzeci sezon serialu, spin-off z Bobą Fettem, a także angaż nowej aktorki to tylko część świeżych internetowych doniesień.

W SKRÓCIE:
  • 3. sezon Mandalorianina już niedługo wystartuje z produkcją;
  • poza nim Disney planuje rozpocząć prace nad spin-offem z udziałem Boby Fetta;
  • do obsady któregoś z tych dwóch seriali dołączy Sophie Thatcher.

Jeszcze w kwietniu informowaliśmy o tym, że Disney rozpoczął prace preprodukcyjne nad trzecim sezonem Mandalorianina. Jon Favreau, showrunner dzieła, gorąco liczył na to, iż uda się wejść na plan zdjęciowy przed końcem 2020 roku. Twórcy nie boją się wszelkich obostrzeń, gdyż rozbudowana technologia, którą dysponuje amerykański koncern pozwoli na kręcenie niektórych scen na odległość w zamkniętych pomieszczeniach z wykorzystaniem odpowiednich efektów specjalnych. Serwis Deadline podaje, że rozpoczęcie prac na planie to kwestia kilku następnych tygodni i mają one potrwać do wiosny 2021 roku.

Według internetowych doniesień trzeci sezon The Mandalorian to nie wszystko, co Disney trzyma w zanadrzu. Istnieje spora szansa na to, że jeszcze przed kręceniem kolejnej części przygód Din Djarina Lucasfilm może zainicjować całkowicie nowy projekt z Bobą Fettem w roli głównej. Mowa najprawdopodobniej o miniserialu, mającym jeszcze bardziej rozszerzyć gwiezdnowojenne uniwersum.

Z kolejnych dość ciekawych informacji warto wspomnieć o tytule roboczym trzeciego sezonu Mandalorianina, bowiem ten jest już znany. Buccaneer, bo tak właśnie brzmi, na pewno spowoduje niemały ból głowy fanów, nasuwając im pewne tropy, którymi zamierzają dalej podążyć twórcy. Internetowa Wikipedia Star Wars wyjaśnia, że to ranga przyznawana piratom.

Dorzucimy jeszcze jedną ciekawostkę do tego kotła nowinek, tym razem jednak mowa o plotce castingowej. Nie wiemy jednak, czy dotyczy ona Mandalorianina, czy też jego spin-offu. W każdym razie kolejną aktorką mającą dołączyć do uniwersum ma być Sophie Thatcher. Nie podbiła jeszcze Hollywood, delikatnie mówiąc, ale miała swoją rolę w serialach When the Street Lights Go On oraz Chicago Med.

I choć zbyt mało w tym wszystkim pewników, a Disney nie ułatwia sytuacji, blokując wypływ jakichkolwiek przecieków, to przyszłość Star Wars najprawdopodobniej rozwinie się jeszcze bardziej na płaszczyźnie telewizyjno-streamingowej. Tymczasem już dziś zadebiutuje dziesiąty odcinek The Mandalorian pod tytułem The Confrontation – to wiemy na sto procent.