Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 grudnia 2018, 12:05

autor: AlexB

Oto teaser ósmego sezonu Gry o tron

W sieci zadebiutował krótki teaser ósmego, finałowego sezonu Gry o tron. Składające się z sześciu odcinków zamknięcie przebojowego serialu HBO na podstawie cyklu książek autorstwa George'a R.R. Martina wystartuje w kwietniu 2019 roku.

Gra o tron nieubłaganie zmierza ku końcowi. Do premiery ósmego, finałowego sezonu popularnego serialu fantasy bazującego na kultowej sadze Pieśń lodu i ognia autorstwa George'a R.R. Martina zostało już tylko pięć miesięcy. Czas zatem najwyższy, by zaprezentować pierwszy oficjalny teaser ostatniego rozdziału opowieści, która elektryzuje widzów na całym świecie od przeszło siedmiu lat. Oto on.

Choć zdjęcia do ósmego sezonu Gry o tron zakończyły się w lipcu, na powyższym teaserze próżno szukać jakichkolwiek scen z żywymi aktorami. To jedynie komputerowa animacja, która jednak bardzo dobrze anonsuje to, czego możemy spodziewać się w kwietniu – ogromnego starcia między nadchodzącym z północy i pochłaniającym wszystko lodem, reprezentowanym przez Białych Wędrowców, a przeciwstawiającym się mu, kroczącym z południa ogniem, który możemy identyfikować z siłami Jona Snowa i Daenerys Targaryen. Całość zapowiada się niezwykle ekscytująco, zwłaszcza gdy mamy w pamięci fakt, że znacząco zwiększono budżet na produkcję, a nakręcenie jednej z bitew trwało 55 dni, czyli dwukrotnie dłużej, niż potrzebowano na zarejestrowanie Bitwy bękartów z sezonu szóstego.

Mróz nie ma litości nawet dla najpotężniejszych stworzeń. - Lód kontra ogień na teaserze finałowego sezonu Gry o tron - wiadomość - 2018-12-07
Mróz nie ma litości nawet dla najpotężniejszych stworzeń.

Finałowy sezon Gry o tron składa się z sześciu, nieco dłuższych niż zazwyczaj odcinków. Nie stanowią one jednak definitywnego pożegnania uniwersum Martina z małym ekranem. Przypominamy, że w lutym przyszłego roku wystartują zdjęcia do prequela serialu, zatytułowanego The Long Night. Będzie się on rozgrywał 5000 lat przed akcją głównej sagi. Jedną z głównych ról zagra w nim Naomi Watts.