Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2018, 12:54

autor: Adrian Werner

Far Cry New Dawn - nowe informacje i gameplay

W sieci pojawiły się nowe materiały wideo z Far Cry: New Dawn, pozwalające zobaczyć rozgrywkę. Ponadto pojawiło się sporo świeżych informacji na temat gry.

FAR CRY: NEW DAWN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 15 lutego 2019 r.

Podczas gali The Game Awards 2018 firma Ubisoft ujawniła Far Cry: New Dawn. Wtedy pokazano jednak tylko krótki zwiastun. Teraz do sieci trafiły obszerniejsze materiały wideo.

Pierwszy z nich opublikowano na oficjalny kanale wydawcy. Składa się on z fragmentów rozgrywki oraz komentarzy twórców. Drugi wypuścił magazyn Game Informer i zawiera on prawie osiem minut gameplaya.

Zainteresowanym dowiedzeniem się więcej o projekcie polecamy zapoznanie się z naszą zapowiedzią, opracowaną na podstawie zamkniętego pokazu, w której znajdziecie sporo nowych informacji.

Akcja gry toczyć się będzie w tym samym hrabstwie Hope, co Far Cry 5, i spotkamy wiele z poznanych wcześniej postaci. Natomiast bohater, którego wykreujemy, będzie kimś nowym, kto po raz pierwszy trafił do tego regionu. Twórcy wysłuchali sugestii graczy i dzięki temu możliwe ma być m.in. zabieranie psa do pojazdów. Wśród zwierzęcych towarzyszy znajdzie się również wielki dzik. Powrócą także brutalne animacje wykańczania wrogów, których mocno brakowało w FC5 (np. poprzez wbijanie im nożyczek w gardło).

Główną bazą ma być fort nazwany Prosperity, który będziemy ulepszali i wypełniali spotkanymi postaciami. W grze nie zabraknie możliwości przejmowania wrogich obozów. Potem będziemy mogli wysłać stacjonujących tam sojuszników na poszukiwania surowców, ale otworzy to nieprzyjaciołom szansę na odbicie lokacji. Jeśli to zrobią, to ponowne przejęcie lokacji będzie znacznie większym wyzwaniem. W sumie w ramach tego systemu każda baza ma mieć trzy stopnie trudności.

Far Cry New Dawn - nowe informacje i materiały wideo - ilustracja #1

Podczas zabawy nie będziemy ograniczeni tylko do głównej mapy. W ramach tzw. Ekspedycji udamy się na misje w odległe miejsca w innych stanach, np. do ruin lunaparku, kanionu czy więzienia na wyspie. Poziomy te również będą miały otwartą strukturę.

Far Cry: New Dawn zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Gra ukaże się 15 lutego przyszłego roku, w cenie wyraźnie niższej niż nowe pełne gry Ubisoftu. Edycje konsolowe w amerykańskich sklepach kosztują 39,99 dolarów, czyli o 20 dolarów mniej niż Far Cry 5 w dniu premiery.

  1. Widzieliśmy Far Cry: New Dawn – postapokalipsa na różowo
  2. Oficjalna strona gry