Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 listopada 2018, 16:55

The Long Night - George R.R. Martin o prequelu Gry o tron

Jak zdradził George R. R. Martin, akcja The Long Night, czyli serialowego prequela Gry o tron, będzie rozgrywała się około 5000 lat przed wydarzeniami znanymi z sagi. Zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się w lutym przyszłego roku.

Nie da się ukryć, że Gra o tron to kura znosząca złote jaja. Nic zatem dziwnego, że premiera ostatniego sezonu serialu, która zaplanowana jest na kwiecień przyszłego roku, nie będzie oznaczała końca romansu marki z telewizją. Jak wiemy już od jakiegoś czasu, stacja HBO przygotowuje prequel sagi, nazwany roboczo The Long Night. Podczas ostatniego wywiadu z Entertainment Weekly George R. R. Martin, czyli twórca książkowego oryginału, zdradził co nieco na temat czasu akcji nadchodzącej produkcji. Według jego słów, wydarzenia będą się rozgrywały około 5000 lat przed doskonale znanym wszystkim cyklem Pieśń lodu i ognia.

Akcja The Long Night będzie się toczyć w czasach, gdy potęga Valyrii dopiero się rodziła. / Autor: tommyscottart - The Long Night - George R.R. Martin o prequelu Gry o tron - wiadomość - 2018-11-20
Akcja The Long Night będzie się toczyć w czasach, gdy potęga Valyrii dopiero się rodziła. / Autor: tommyscottart

Wygląda zatem na to, że prequel Gry o tron będzie się rozgrywał krótko po tytułowej „Długiej nocy”, czyli jednej z najdłuższych zim w uniwersum, podczas której miejsce miała inwazja Białych Wędrowców. Jak podkreśla Martin, świat przedstawiony w The Long Night będzie się znacznie różnił od tego, który znamy z seriali i książek z głównej serii. Cytując jego słowa:

Westeros będzie zupełnie innym miejscem. Zabraknie Królewskiej Przystani czy Żelaznego tronu. Targaryenów jeszcze nie ma, a Valyria (czyli starożytne miasto w Essos, z którego pochodzi rzeczony ród – przyp.red.) dopiero się rodzi. Będziemy mieli zatem do czynienia z zupełnie innym, starszym światem, co powinno nadać serialowi dodatkowego smaku.

Zatem skoro Targaryenów nie ma, a smoki w czasie trwania akcji The Long Night dopiero pojawiają się na świecie, to teoretycznie wielkich jaszczurek nie powinniśmy w serialu zobaczyć. Byłoby to zresztą zgodne z pierwotnym pomysłem Martina na Pieśń lodu i ognia, według którego bestia z tego gatunku miała występować jedynie jako herb królewskiego rodu z Valyrii. Jane Goldman, czyli showrunnerka produkcji, zdradziła jednak, że jeśli zechce mieć smoka lub dwa, to wymyśli, jak je wkręcić.

George R.R. Martin zmaga się obecnie z Wichrami zimy, czyli przedostatnim tomem Pieśni lodu i ognia. - The Long Night - George R.R. Martin o prequelu Gry o tron - wiadomość - 2018-11-20
George R.R. Martin zmaga się obecnie z Wichrami zimy, czyli przedostatnim tomem Pieśni lodu i ognia.

Zdjęcia do The Long Night mają rozpocząć się w lutym przyszłego roku. W jedną z głównych ról wcieli się Naomi Watts, znana między innymi z Mulholland Drive, King Konga czy ostatniego sezonu serialowego Twin Peaks. Na razie zamówiony jest tylko odcinek pilotażowy, lecz jeśli okaże się on sukcesem, serial otrzyma od HBO zielone światło.