Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2018, 18:20

Kingdom Hearts III ozłocone, nowy zwiastun

Tetsuya Nomura, szef zespołu deweloperskiego pracującego nad Kingdom Hearts III, ogłosił, że prace nad grą zostały oficjalnie zakończone. Produkcja zadebiutuje 29 stycznia 2019 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Po ponad pięciu latach od pierwszej zapowiedzi oraz dwunastu od debiutu Kingdom Hearts II, prace nad trzecią częścią serii zostały oficjalnie zakończone. Taką wiadomość na Twitterze przekazał fanom reżyser gry – Tetsuya Nomura, pracujący na co dzień w firmie Square Enix. Wraz z zapowiedzią twórcy, w sieci pojawił się także kolejny zwiastun produkcji, przedstawiający wiele disnejowskich światów, które odwiedzimy podczas przygody. Europejska premiera Kingdom Hearts III została wyznaczona na 29 stycznia 2019 roku. Gra pojawi się na PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Przypomnijmy, że pomimo trójki w tytule, Kingdom Hearts III jest bezpośrednią kontynuacją Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance, które oryginalnie ukazało się w 2012 roku na konsoli Nintendo 3DS. Równocześnie gra zamyka większość wątków i historii poruszanych w poprzednich tytułach, w tym tych ukazanych w krótkim prologu Kingdom Hearts 2.8: Final Chapter z 2017 roku, które przez twórców określane są zbiorczo mianem Sagi Xehanorta. Dzięki wydanych w ubiegłych latach remasterach, praktycznie wszystkie odsłony cyklu dostępne są na PlayStation 3 oraz PlayStation 4. W nieco gorszej sytuacji znajdują się posiadacze Xboksów. Kingdom Hearts III będzie na razie jedynym reprezentantem serii na tej konsoli.

Nomura potwierdził, że Kingdom Hearts III zyskało złoty status

  1. Oficjalna Kingdom Hearts III