Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 listopada 2018, 11:03

autor: Adrian Werner

Gra o tron - ósmy i ostatni sezon ruszy w kwietniu 2019 r

Stacja HBO poinformowała, że pierwszy odcinek ósmego sezonu Gry o tron zostanie wyemitowany w kwietniu przyszłego roku.

Stacja HBO ogłosiła, że ósmy i ostatni sezon serialu fantasy Gra o tron ruszy w kwietniu przyszłego roku. Termin ten ujawniono w nowym teaserze, który niestety zawiera jedynie sceny z poprzednich serii. Zdjęcia ukończono w lipcu tego roku, ale twórcy potrzebują jeszcze wielu miesięcy na postprodukcję.

Ostatni sezon będzie się składać tylko z sześciu odcinków. Większość z nich ma być jednak dłuższa niż to, do czego przyzwyczaiły nas epizody z poprzednich lat. Tym razem znacznie większy był również budżet produkcyjny. Nakręcenie jednej z bitew zajęło 55 dni, czyli dwukrotnie dłużej niż słynną Bitwę bękartów z szóstej serii.

Finał historii obejrzymy w przyszłym roku. - Gra o tron - ósmy i ostatni sezon ruszy w kwietniu 2019 r.  - wiadomość - 2018-11-15
Finał historii obejrzymy w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że pierwszy odcinek serialu został wyemitowany w kwietniu 2011 r. Złośliwie należy podkreślić, że w lipcu tego samego roku ukazała się piąta odsłona powieściowego cyklu, na kanwie którego HBO opracowało swój przebój. Nie wydaje się prawdopodobne, aby George R.R. Martin w najbliższej przyszłości ukończył pisanie szóstego tomu, a cała seria planowana jest na siedem książek. Fani mogą więc się przynajmniej pocieszać, że dzięki serialowi poznają jakąś wersję zakończenia ulubionej historii.

Wyemitowanie ostatniego odcinka Gry o tron nie będzie oznaczało końca telewizyjnego wcielenia marki. HBO pracuje obecnie nad spin-offem, który na razie funkcjonuje jako The Long Night. Przeniesie on widzów kilka tysięcy lat w przeszłość krainy Westeros, ukazując tytułową Długą noc, czyli zimę, która trwała całe pokolenie i przyniosła inwazję armii Białych Wędrowców. W lutym przyszłego roku mają ruszyć zdjęcia do odcinka pilotażowego, a jedną z głównych ról zagra Naomi Watts.

  1. Oficjalna strona Gry o tron