Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 października 2018, 13:35

autor: Adrian Werner

The Long Night - Naomi Watts wystąpi w prequelu Gry o tron

Naomi Watts stała się pierwszą ujawnioną aktorką z obsady serialu The Long Night, czyli spin-offa przebojowej Gry o tron. Zdjęcia ruszą w przyszłym roku.

Naomi Watts w filmie Adoration. - The Long Night - Naomi Watts wystąpi w prequelu Gry o tron - wiadomość - 2018-10-31
Naomi Watts w filmie Adoration.

Jak donosi serwis Entertainment Weekly, aktorka Naomi Watts (znana z takich filmów jak Mulholland Drive, King Kong, czy Niemożliwe) zagra jedną z głównych ról w telewizyjnym projekcie The Long Night, czyli spin-offie serialu Gra o tron. Na razie niewiele wiadomo o postaci, którą zagra. Ujawniono jedynie, że będzie kobietą o wpływowej pozycji społecznej, która ma skrywać mroczny sekret.

Przypomnijmy, że The Long Night to jedynie nazwa tymczasowa, zasugerowana przez George’a R.R. Martina, i może jeszcze ulec zmianie. Mianem tytułowej Długiej nocy jest określana jedna z najdłuższych zim w tym uniwersum, która trwała całe pokolenie i miała miejsce tysiące lat przed wydarzeniami z Gry o tron. W tych czasach kraina Westeros stała się celem inwazji armii Białych Wędrowców.

W przyszłym roku ukaże się ostatni sezon Gry o tron. - The Long Night - Naomi Watts wystąpi w prequelu Gry o tron - wiadomość - 2018-10-31
W przyszłym roku ukaże się ostatni sezon Gry o tron.

Warto wspomnieć, że zielone światło otrzymała na razie tylko produkcja odcinka pilotażowego, która ma ruszyć w lutym przyszłego roku. Dopiero na jego podstawie stacja HBO zdecyduje, czy zamówić cały sezon. Jeśli tak się stanie, to na serial poczekamy przynajmniej do 2020 roku.

Obecnie trwają intensywne poszukiwania kolejnych aktorów oraz reżysera pilotażowego odcinka. Nie powinniśmy zatem czekać długo na ujawnienie dodatkowych nazwisk zaangażowanych w ten projekt.

The Long Night jest jednym z kilku wysokobudżetowych seriali fantasy, które mamy otrzymać w kolejnych latach. Netflix pracuje nad Wiedźminem, a firma Amazon szykuje produkcję opartą na licencji Władcę Pierścieni. Szykowane są również adaptacje powieściowych cykli Czaroziemie (ang. The Witchlands) oraz Sagi o wojnie światów (ang. The Riftwar Saga).

  1. Oficjalna strona Gry o tron