Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2018, 13:20

autor: AlexB

Moc halloweenowych atrakcji w GTA Online

Halloween 2018 wystartowało w Grand Theft Auto Online. Do 5 listopada każdy będzie mógł zdobyć za darmo trzy wyjątkowe koszulki, zakupić ze zniżką różne pojazdy oraz statki powietrzne i wziąć udział w sześciu specjalnych trybach, które zapewniają bonusy do doświadczenia i reputacji.

Nastało Halloween i jak co roku z tej okazji w różnych grach odbywają się specjalne wydarzenia, tematycznie związane z ogólnie pojętą grozą. Wyjątkiem nie jest Grand Theft Auto Online. Noc strachów zawitała wczoraj do tego szalenie popularnego modułu sieciowego GTA V i przyniosła ze sobą mnóstwo atrakcji, które będą obecne w tytule do 5 listopada. Zacznijmy od tego co najlepsze, czyli od rzeczy darmowych i niewymagających żadnego dodatkowego wysiłku. Jeśli zalogujemy się do tytułu w czasie trwania eventu, otrzymamy z automatu trzy koszulki - Psycho swingerzy, Zombie liberały na Śr. Zachodzie i Nóż o zmierzchu.

Cukierek albo psikus. - Moc halloweenowych atrakcji w GTA Online - wiadomość - 2018-10-31
Cukierek albo psikus.

Po tym, jak już się odpowiednio wystroimy, można ruszać na miasto. W nim czeka sześć specjalnych trybów adwersarza, tematycznie związanych z Halloween. Oto one wraz z oficjalnymi opisami:

  • Oprawca - oprawca ze strzelbą ściga do siedmiu ofiar wyposażonych jedynie w latarki. Po trzech minutach ofiary też dostają strzelby i teraz same mogą dopaść oprawcę. Wygrywa strona, która w określonym czasie wyeliminuje przeciwnika.
  • Oprawcy - oprawcy są uzbrojeni w strzelby oraz maczety i brną przez mrok, szukając ofiar, które do dyspozycji mają jedynie termowizory i latarki. Ale trzeba pamiętać, że co minuta role się odwracają. Zabawa toczy się aż do wyeliminowania jednej z drużyn.
  • Zagubieni kontra Potępieni - w trybie Zagubieni kontra Potępieni anioły toczą z diabłami ostateczną batalię o dusze. Podczas każdej rozgrywki co 60 sekund na zmianę zapada dzień i noc, co wpływa na premie do pancerza, zdrowia i uzbrojenia dla jednej ze stron – dzień pomaga aniołom, a noc diabłom.
  • Naznaczony - kiedy określony czas w tym przerażającym trybie dobiegnie końca, naznaczonego nieszczęśnika czeka rychła śmierć. Aby się uratować, pechowiec musi przekazać klątwę komuś innemu – posyłając go do grobu. Zwycięża ten, kto przetrwa najdłużej.
  • Zabawmy się - drużyna trzech kurierów musi dotrzeć do domu, a drużyna łowców ma za zadanie ich wyeliminować. Kurierzy mają do dyspozycji bogate uzbrojenie, ale poruszają się na piechotę i każdy z nich ma tylko jedno życie. Łowcy z kolei dzierżą strzelby (z celowaniem w trybie swobodnym), jeżdżą na motocyklach i łazikach oraz mają dostęp do nieskończonej liczby odrodzeń, ale nie mogą zsiadać ze swoich pojazdów.
  • Bestie kontra oprawcy - bestia wraca, tym razem w towarzystwie. Tylko uzbrojona po zęby i opancerzona od stóp do głów banda oprawców może powstrzymać zgraję bestii, które dysponują dziką szybkością i możliwością skakania nad budynkami oraz tymczasową niewidzialnością. Celem bestii jest zebranie wszystkich punktów kontrolnych, a celem oprawców – dopilnowanie, by tak się nie stało.

Warto pamiętać, że za wzięcie udziału w którymkolwiek z tych trybów otrzymamy podwójną liczbę punktów doświadczenia i reputacji. Jeśli zatem ktoś chce szybko awansować swoją postać, ma ku temu doskonałą okazję.

Przepraszam, którędy do Highway to Hell? - Moc halloweenowych atrakcji w GTA Online - wiadomość - 2018-10-31
Przepraszam, którędy do Highway to Hell?

Mamy zatem w co się ubrać, mamy w co się bawić, lecz by móc w pełni polansować się w Los Santos wypadałoby mieć również jakiś specjalny halloweenowy pojazd. Te można zakupić ze zniżką sięgającą 35%. Takim samym rabatem objęte zostały również wyjątkowe maski.

Ponadto z różnymi obniżkami można zakupić inne, bardziej „tradycyjne” wehikuły, zarówno ziemne, jak i powietrzne, a także nieruchomości w mieście, takie jak biura, warsztaty czy garaże. Ich pełną rozpiskę znajdziecie tutaj.

Choć Grand Theft Auto Online zadebiutowało już dobre kilka lat temu, wciąż cieszy się sporą popularnością wśród graczy, czego dowodem są kolejne doskonałe wyniki finansowe i stały rozwój zapewniany przez studio Rockstar. Na razie niewiele wskazuje na to, by doskonała passa tytułu miała się wkrótce skończyć.

  1. Oficjalna strona studia Rockstar
  2. GTA V - kompendium wiedzy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.