Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 września 2014, 17:10

Lith kolejną klimatyczną grą logiczną na urządzenia mobilne

W ofercie App Store zadebiutowała kolejna, klimatyczna gra logiczna. Kanadyjska produkcja o tytule Lith została wyprodukowana przez dwuosobowe studio Cabogie. Tytuł, kosztujący około 8 złotych, charakteryzuje się elastyczną mechaniką rozgrywki, ciekawym światem i piękną ścieżką dźwiękową.

Kanadyjskie studio Cabogie, założone przez zafascynowanych Japonią braci Bogie, wprowadziło na platformę App Store swoją debiutancką produkcję. Jest nią Lith – niezwykle klimatyczna, dwuwymiarowa gra logiczna, skrywająca w sobie pewną wielką tajemnicę. Tytuł został udostępniony w formie dema, oferującego kilka początkowych poziomów. Aby odblokować pełną wersję, należy ponieść wewnętrzną, jednorazową opłatę w wysokości około 8 złotych.

W Lith gracz trafia do tajemniczego świata, powstałego z połączenia różnych stylów architektonicznych, w tym industrialnego i orientalnego. Uniwersum podzielone zostało na sześć krain i stawia przed użytkownikiem zadanie ukończenia 150 wyzwań. Sprowadzają się one do przetrwania i odnalezienia wyjścia z niewielkich poziomów, wyglądających niczym labirynty pełne różnego rodzaju przeszkód i przeciwników.

W zamian za rozwiązywanie problemów gracz odblokowuje nowych bohaterów, których jest łącznie pięćdziesięciu. Niestety, nie wiemy czy dysponują oni jakimiś specjalnymi umiejętnościami pomocnymi w rozgrywce (twórcy nie podzielili się takimi szczegółami, a nie mieliśmy jeszcze okazji zagrać w pełną wersję). Niewykluczone jednak, że tak właśnie jest, co zresztą wpisywałoby się stylistykę gier tego typu, w tym chociażby przebojowego Monsters Ate My Birthday Cake.

Tytuł posiada stylową, dwuwymiarową szatę graficzną, niechybnie inspirowaną pierwszymi odsłonami serii The Legend of Zelda (bracia Bogie nie ukrywają swojej fascynacji Japonią i tamtejszymi grami). Dopełnieniem dla warstwy wizualnej jest relaksacyjna ścieżka dźwiękowa, którą przesłuchacie w serwisie YouTube i w całości na platformie Bandcamp. Póki co, nie wiemy, czy tytuł doczeka się konwersji na Androida oraz Windows Phone. W pierwszym przypadku jest to jednak bardzo prawdopodobne.