Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2015, 18:25

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Lightning Returns: Final Fantasy XIII – gra zadebiutuje na PC w grudniu

Studio Square Enix ujawniło, kiedy możemy spodziewać się premiery Lightning Reutrns: Final Fantasy XIII na PC. Pierwotnie deweloperzy zakładali, że wspomniana produkcja zadebiutuje na rynku jeszcze tej jesieni. Niestety, całość wymaga kilku dodatkowych szlifów, dlatego też zgodnie z najnowszymi informacjami gra ukaże się dopiero w grudniu tego roku.

Lightning Returns: Final Fantasy XIII zadebiutować ma na pecetach w grudniu tego roku. - Lightning Returns: Final Fantasy XIII – gra zadebiutuje na PC w grudniu - wiadomość - 2015-10-19
Lightning Returns: Final Fantasy XIII zadebiutować ma na pecetach w grudniu tego roku.

We wrześniu ubiegłego roku dotarły do nas bardzo obiecujące informacje. Studio Square Enix oficjalnie ogłosiło wówczas pojawienie się trylogii Final Fantasy XIII na komputerach PC. Pierwsza odsłona cyklu zadebiutowała zgodnie z zapowiedzią 9 października 2014 roku, natomiast druga - Final Fantasy XIII-2 – w grudniu 2014 roku. Trójki spodziewano się wiosną bieżącego roku, jednak wiadomo, że do premiery ostatecznie nie doszło. Wygląda jednak na to, że w końcu wiemy mniej więcej, kiedy możemy spodziewać się tego tytułu. Studio Square Enix ujawniło, że gra Lightning Reutrns: Final Fantasy XIII ukaże się na rynku w wersji PC w grudniu bieżącego roku.

Za powyższą informacją stoi producent gry, Yoshinori Kitase, który podzielił się ze światem tą wyczekiwaną nowinką za pośrednictwem Twittera. Tłumaczenia podjął się zaś jeden z użytkowników serwisu NeoGAF, niejaki Hasemo. W wiadomości czytamy, że do premiery powinno dojść właśnie w ostatnim miesiący tego roku. Sama gra zdaje się być niemal gotowa, jednak autorzy potrzebują dodatkowych tygodni, aby uporać się ze wszystkimi drobiazgami. Kitase przeprosił w swoim oświadczeniu za niedotrzymanie wcześniej ustalonej daty premiery (tej dotyczącej jesieni bieżącego roku, tak gwoli ścisłości), stwierdzając jednocześnie, że wkrótce fani serii mogą spodziewać się bardziej szczegółowych informacji.

Przypomnijmy, że gra Lightning Returns: Final Fantasy XIII oryginalnie trafiła na konsole PlayStation 3 oraz Xbox One 11 lutego ubiegłego roku. Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację historii zaprezentowanej w Final Fantasy XIII oraz Final Fantasy XIII-2. W trakcie zabawy gracze mają możliwość wcielenia się tytułową bohaterkę, która ma jedynie 13 dni na uratowanie świata przed całkowitą zagładą.