Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2015, 10:35

autor: Adrian Werner

Life is Strange - wypuszczono wersję demonstracyjną

Studio Dontnod Entertainment udostępniło pecetowe demo wyśmienitej epizodycznej przygodówki Life is Strange.

Demo zawiera wycinek pierwszego odcinka. - Life is Strange - wypuszczono wersję demonstracyjną - wiadomość - 2015-12-19
Demo zawiera wycinek pierwszego odcinka.

Opracowana przez studio Dontnod Entertainment gra Life is Strange okazała się jedną z najmilszych niespodzianek tego roku, pokazując, że zespół Telltale Games nie ma wcale monopolu na tworzenie wyśmienitych epizodycznych przygodówek. Jeśli do tej pory nie kupiliście tej produkcji, to może zainteresować was informacja, że autorzy wreszcie udostępnili wersję demonstracyjną, pozwalającą na przetestowanie produkcji przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie. Demo dostępne jest do pobrania w serwisie Steam i zawiera wycinek pierwszego odcinka. Warto pamiętać, że premierowy epizod jest powszechnie uznawany za najsłabszy z całego sezonu Life is Strange, ale wersja demonstracyjna mimo to powinna Wam dać dobre pojęcie o klimacie i mechanizmach rozgrywki.

Przypomnijmy, że na pierwszy sezon Life is Strange składa się pięć odcinków, z których ostatni zadebiutował w październiku tego roku. Gra dostępna jest dystrybucji cyfrowej w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3.

W planach jest także wydanie pudełkowe, które trafi do sprzedaży w styczniu przyszłego roku na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Posiadacze poprzedniej generacji konsol będą musieli obejść się smakiem. Nabywcy tej edycji otrzymaj 32-stronicowy artbook, z okładką stylizowaną na dziennik głównej bohaterki, oraz płytę z soundtrackiem. Dodatkową atrakcja będzie możliwość włączenia komentarza twórców podczas rozgrywki.

Przypomnijmy, że akcja Life is Strange toczy się w sennym amerykańskim miasteczku. Główną bohaterką jest młoda kobieta imieniem Max Caulfield, która po kilkuletniej nieobecności postanawia powrócić w rodzinne strony. Tam nabywa moc manipulowania czasem i wspólnie z przyjaciółką próbują rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia koleżanki imieniem Rachel Amber. Gra koncentruje się na aspekcie narracyjnym kosztem typowo przygodówkowych zagadek.

Warto dodać, że od pewnego czasu krążą plotki o drugim sezonie Life is Strange, ale na razie nie zostały one jeszcze oficjalnie potwierdzone.

  1. Life is Strange – pobierz demo ze Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Life is Strange

Life is Strange