Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2013, 21:05

LEGO The Hobbit doczekał się pierwszego trailera

LEGO The Hobbit, czyli nowa produkcja studia Traveller’s Tales, doczekała się zapowiedzi w formie trailera. W opublikowanym materiale pokazano pierwsze filmowe sceny z gry. Na fragmenty gameplay'u przyjdzie jeszcze poczekać.

„My tu jesteśmy naród prosty i spokojny, nie potrzeba nam przygód” – Bilbo Baggins do Gandalfa. - LEGO The Hobbit doczekał się pierwszego trailera - wiadomość - 2013-12-16
„My tu jesteśmy naród prosty i spokojny, nie potrzeba nam przygód” – Bilbo Baggins do Gandalfa.

Dopiero co oficjalnie została potwierdzona gra LEGO The Hobbit, a już po niecałym miesiącu opublikowano pierwszy trailer zapowiedzianej produkcji. Tytuł tworzony przez Traveller’s Tales, studio zajmujące się głównie „klockowatymi” grami, pojawi się wiosną przyszłego roku na szeregu różnych platform.

W opublikowanym trailerze pokazano na razie tylko fragmenty scenek filmowych, więc jeszcze nie zobaczymy samej rozgrywki. Na pewno jednak można spodziewać się logiczno-zręcznościowych misji, podobnych do tych z wcześniejszych odsłon produkcji spod znaku LEGO. Nie zabraknie też specyficznego, lekkiego humoru (co potwierdzają dobitnie ostatnie sekundy filmiku) oraz klockowatej oprawy graficznej.

LEGO The Hobbit:
  • Gra opowie o przygodach hobbita Bilba.
  • Za podstawę posłużyły filmy Petera Jacksona, będące ekranizacją powieści J. R. R Tolkiena.
  • Tytuł ukaże się na wielu platformach: 3DS, PS3, PS4, Wii U, Xbox 360, Xbox One i PC.

LEGO The Hobbit jest oczywiście adaptacją cyklu filmów w reżyserii Petera Jacksona. Fabuła gry obejmie głównie dwie pierwsze odsłony kinowej serii rozpoczętej w zeszłym roku od niezbyt dobrze ocenionej produkcji Hobbit: Niezwykła podróż. Nie trzeba dodawać, że dzieła Petera Jacksona zostały oparte na powieści J. R. R. Tolkiena. W związku z oparciem gry o filmowy pierwowzór nie powinno dziwić, że w znajdują się w niej niekanoniczne pod względem zgodności z książką sceny, które do swojego dzieła dodał nowozelandzki reżyser.

Klockowy Hobbit ukaże się na wielu platformach sprzętowych – komputerach PC oraz konsolach 3DS, PlayStation 3, PlayStation 4, Wii U, Xbox 360 i Xbox One. Data premiery nie została jeszcze zapowiedziana, ale wiemy, że tytuł powinien ukazać się jeszcze wiosną 2014 roku.