Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2013, 10:55

Left 4 Dead 3 ma stronę z licznikiem – na rosyjskim serwerze i bez potwierdzenia firmy Valve

Left 4 Dead 3 zostanie zapowiedziany za miesiąc lub ktoś robi sobie żarty – taki wniosek można wyciągnąć ze strony, na której widnieje logo gry oraz licznik. Witryna jest dość niepewna, bo znajduje się na rosyjskim serwerze, a firma Valve jeszcze nie skomentowała jej istnienia.

Left 4 Dead 3 nadchodzi czy ktoś robi sobie żarty? -  Left 4 Dead 3 ma stronę z licznikiem – na rosyjskim serwerze i bez potwierdzenia firmy Valve - wiadomość - 2013-07-23
Left 4 Dead 3 nadchodzi czy ktoś robi sobie żarty?

W sieci pojawiła się dość niepewna strona sugerująca, że za niespełna miesiąc doczekamy się zapowiedzi gry Left 4 Dead 3, której nazwę znaleziono niedawno w archiwach. Licznik odmierzający czas do tego wydarzenia widnieje pod adresem http://l4d3.ru, w towarzystwie loga produkcji oraz znaczków firmy Valve, silnika Source 2 oraz platformy Steam. Niestety, jest bardzo prawdopodobne, że witryna jest fałszywa, bo producent serii jeszcze nie skomentował jej odkrycia.

Licznik ze wspomnianej strony jest o tyle ciekawy, że wskazuje termin, w którym firma Valve rzeczywiście mogłaby zapowiedzieć nową grę – niemieckie targi Gamescom. To, że deweloper pracuje nad nowymi projektami nie ulega wątpliwości. Jasne jest też, że Valve niedługo powinno któryś z nich ujawnić, bo obecnie nie ma oficjalnie żadnego nadchodzącego produktu. Ostatnimi grami firmy była strzelanka Counter-Strike: Global Offensive oraz Dota 2, która miała premierę w tym miesiącu.

Chcielibyśmy wierzyć, że witryna rzeczywiście wskazuje na rychłe ujawnienie kolejnej części lubianego Left 4 Dead, ale na razie trzeba traktować ją z ostrożnością. Chodzi o to, że serwis działa na rosyjskim serwerze i został zarejestrowany w połowie czerwca przez osobę prywatną. Nie pasuje to do polityki działania dużej firmy i może okazać się żartem jednego z fanów. Z drugiej strony trzeba przyznać, że firma Valve lubi dziwne taktyki i często próbuje wodzić graczy za nos.

  1. Oficjalna strona firmy Valve

 Left 4 Dead 3 ma stronę z licznikiem – na rosyjskim serwerze i bez potwierdzenia firmy Valve - ilustracja #2Left 4 Dead to seria kooperacyjnych strzelanek pierwszoosobowych o walce z zombie, która w przeszłości gościła na komputerach oraz konsoli Xbox 360. Obie części Left 4 Dead słyną z szybkiej akcji, ciekawie zaprojektowanych poziomów, zwariowanego arsenału oraz systemu dynamicznego generowania przeciwników na mapie. Gry są chwalone także za umiejętne wplecenie fabuły w rozgrywkę, poprzez dialogi postaci oraz napisy i obrazki umieszczane w otoczeniu.