Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 13 czerwca 2018, 20:13

autor: Entelarmer

Layers of Fear za darmo

Ruszyła kolejna promocja pozwalająca na zdobycie gry za darmo. Tym razem padło na Layers of Fear - dziełko krakowskiego studia Bloober Team.

Targi E3 2018 trwają w najlepsze, ale nie oznacza to braku niepowiązanych z nimi informacji. Jeśli bardziej od nowości interesują was atrakcyjne oferty, studio Bloober Team i firma Valve przygotowały dla Was niespodziankę. Pecetowa wersja Layers of Fear ponownie jest dostępna za darmo. Wystarczy wejść na stronę gry na Steamie i dodać ją do swojej biblioteki, by zachować ja na zawsze. Zaznaczamy, że promocja będzie dostępna tylko przez pewien czas, zalecamy więc pośpiech.

Polski horror w polskiej cenie to miła odskocznia od wielkich zapowiedzi E3. - Layers of Fear za darmo - wiadomość - 2018-06-13
Polski horror w polskiej cenie to miła odskocznia od wielkich zapowiedzi E3.

Wydane dwa lata temu Layers of Fear to przygodowa gra FPP w formie horroru. W trakcie zabawy zwiedzamy ponure wnętrza XIX-wiecznej rezydencji i mierzmy się z chorą psychiką prowadzonego bohatera. W ten sposób poznajemy jego historię, odkrywając przyczyny, które doprowadziły go do obecnego stanu. Rozgrywka opiera się na sprawdzonym schemacie znanym z podobnych produkcji: eksplorujemy kolejne pomieszczenia, czytając znalezione teksty i wchodząc w interakcję z otoczeniem. Grę urozmaica system zmieniających się lokacji, dzięki czemu korytarze i pokoje mogą za moment wyglądać zupełnie inaczej.

Layers of Fear zostało dość ciepło przyjęte przez krytków, choć raczej nie wywołało okrzyków zachwytu. W naszym serwisie przyznaliśmy grze notę 6,5/10, a średnia ocen pecetowego wydania wynosi 72/100 (vide Metacritic). Na marginesie – od lutego gra dostępna jest także na konsoli Nintendo Switch z podtytułem Legacy.