Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2016, 20:40

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Layers of Fear z datą premiery, będzie też wersja na PS4

Przedstawiciele krakowskiego studia Bloober Team ujawnili konkretną datę premiery swojej najnowszej gry – Layers of Fear. Produkcja ukaże się 16 lutego i, co ciekawe, trafi nie tylko na PC i XONE, ale także na PS4. Ponadto ujawniono światowego (Aspyr Media) i polskiego wydawcę (Techland) oraz ekskluzywną dla naszego rynku edycję kolekcjonerską.

Layers of Fear to kolejny – i największy z dotychczasowych – projekt deweloperów z polskiego studia Bloober Team. Jego twórcy ujawnili dokładną datę premiery tytułu – produkcja ukaże się w przyszłym miesiącu, 16 lutego. Warto zaznaczyć, że tego samego dnia pojawi się ona na komputerach osobistych (z systemami operacyjnymi Windows, Linux i Mac OS), Xboksie One oraz PlayStation 4, co jest pewną nowością. A to dlatego, że dotychczas wiadomo było, że opracowywany przez krakowski zespół horror trafi na PC i konsolę Microsoftu. Teraz zaś okazuje się, że zawita również na platformę Sony. O tym wszystkim poinformował we wpisie opublikowanym na łamach forum Steama Rafał Basaj, który w rodzimej ekipie zajmuje się kwestiami marketingowymi. Dodał też, że autorzy połączyli siły z firmą Aspyr Media, która zajmie się wydaniem gry na świecie.

Co ciekawe, w Polsce nakładem Techlandu ukaże się wersja kolekcjonerska Layers of Fear, która dostępna będzie tylko na PC i wyłącznie w naszym kraju. W tak zwanej Edycji Konesera znajdą się (oprócz samej produkcji) artbook, cyfrowy soundtrack, plakat i fankit.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Layers of Fear

Layers of Fear będzie pierwszoosobowym horrorem inspirowanym takimi produkcjami, jak dwie części Amnesii, Antichamber, Dear Esther czy Gone Home. Głównym bohaterem gry będzie żyjący pod koniec XIX wieku malarz, który stara się ukończyć swój najlepszy obraz i w tym celu wędruje po własnym mieszkaniu. Problem w tym, że artysta cierpi na choroby psychiczne, które sprawią dodatkowe trudności w postaci różnych wizji. Zdradzą one historie protagonisty i jego rodziny.