Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2015, 20:40

autor: Medium

LawBreakers nową grą twórcy Gears of War

Tajemniczy projekt studia Boss Key Productions okazał się sieciową strzelanką free-to-play, która zadebiutuje w przyszłym roku pod nazwą LawBreakers. Poznaliśmy także krótki zarys futurystycznego świata rządzącego się nowymi prawami natury.

Nowy projekt Cliffa Bleszinskiego to LawBreakers - LawBreakers nową grą Cliffa Bleszinskiego  - wiadomość - 2015-08-26
Nowy projekt Cliffa Bleszinskiego to LawBreakers

Cliff Bleszinski oficjalnie ujawnił kilka informacji na temat pozycji, nad którą aktualnie pracuje firma Boss Key Productions. Będzie to pierwsza produkcja młodego studia założonego w 2014 roku. Tytuł dotąd znany jako BlueStreak zadebiutuje w przyszłym roku na komputerach osobistych pod nazwą LawBreakers. Gra wywodzi się z gatunku strzelanek opartych na rywalizacji sieciowej i pojawi się jako tytuł free-to-play. Gracz zostanie przeniesiony do pogrążonego w chaosie futurystycznego świata. W wyniku tajnych eksperymentów Księżyc uległ destrukcji, a na Ziemi zapanowały potężne trzęsienia ziemi niszczące całe miasta. Jednak w obliczu nieszczęścia ludzkość zmobilizowała się do działania i odbudowała zniszczone metropolie. Destrukcyjne działania natury nie były jedynym następstwem zniszczenia Księżyca. Zmianom uległa także grawitacja ziemska, która w niektórych rejonach po prostu zanikła.

Niestety zjednoczenie ludzkości na potrzeby odbudowy miast nie zaprowadziło zupełnego pokoju na świecie. Kartele, które poznamy pod nazwą Breakers, zjednoczyły siły, aby siać chaos i zniszczenie. W odpowiedzi utworzono specjalne jednostki broniące porządku. Zadaniem Law, bo tak nazwano przedstawicieli prawa, jest zwalczanie przestępczości szerzonej przez gangsterów.

Historia jest jedynie tłem, które będzie przyświecać idei pojedynków obu grup. W grze nie znajdziemy kampanii fabularnej. Rozgrywka skupia się na dynamicznych sieciowych walkach. Elementem charakterystycznym, odróżniającym Lawbreakers od innych strzelanek ma być wspomniana grawitacja. Dzięki niej twórcy nadadzą pojedynkom pewną świeżość i unikalność. Miejmy nadzięję, że system ten wypadnie lepiej niż w grze Inversion, która zebrała niskie oceny od recenzentów i graczy. Do dyspozycji gracz otrzyma również plecak odrzutowy oraz linkę z hakiem. Narzędzia te pozwolą dostać się w trudno dostępne miejsca mapy. Walki będą rozgrywane w dwóch, 5-osobowych drużynach.

W piątek o godzinie 16:00 pojawi się pierwszy gameplay z gry, dzięki czemu będziemy mogli biżej przyjżeć się samej rozgrywce.