Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2012, 12:08

autor: Aver

Łatka 5.0.4 do World of Warcraft - wszystkie rasy grywalne dla wszystkich

Firma Blizzard poinformowała, że najnowsza łatka do gry MMO World of Warcraft, planowana na 29 sierpnia, pozwoli każdemu na grę wszystkimi rasami, niezależnie od posiadanych rozszerzeń. Ponadto przygotuje pole pod niektóre zmiany zapowiedziane w Mists of Pandaria.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na oficjalnej stronie społecznościowej gry World of Warcraft, łatka 5.0.4 do popularnego MMO umożliwi grę wszystkimi rasami bez konieczności posiadania pełnego zestawu dodatków. To samo stanie się z pandarenami, którzy pojawią się w grze wraz z najnowszym rozszerzeniem World of Warcraft: Mists of Pandaria.

Łatka 5.0.4 do gry World of Warcraft wprowadzi grywalną rasę pandarenów - ilustracja #1
Mnich pandarenów z intra filmowego dodatku Mists of Pandaria

Innymi słowy, wraz z patchem 5.0.4 osoby posiadające jedynie podstawową wersję gry zyskają możliwość tworzenia postaci goblinów i worgenów, a gdy pojawi się Mists of Pandaria wszyscy gracze będą mogli zagrać rasą pandarenów.

Najnowsza, duża łatka do World of Warcraft znajduje się obecnie w końcowej fazie testów. Ze wstępnej listy zmian na szczególną uwagę zasługuje przeniesienie wierzchowców, petów i osiągnięć na poziom profilu Battle.net (przez co będzie je można współdzielić pomiędzy posiadanymi postaciami), zmiana systemu talentów, obszarowe zbieranie łupów, nowe wydarzenie – Atak na Wyspę Theramore, a także wparcie dla Battletagów oraz zmiany w zakresie działania przedmiotów i interfejsu gry.

Wydanie łatki 5.0.4 planowane jest na 28 sierpnia w Stanach Zjednoczonych. Dzień później pojawi się ona na europejskich serwerach. Zbieżność dat z premierą gry Guild Wars 2 jest nieprzypadkowa. Warto przypomnieć, że także przed premierą dodatku World of Warcraft: Cataclysm firma Blizzard zdecydowała się na wprowadzenie licznych zmian, które miały przygotować graczy na nadejście Deathwinga.

World of Warcraft: Mists of Pandaria, którego głównym fabularnym antagonistą będzie Garrosh Hellscream, ukaże się 25 września na PC. Zamówienia przedpremierowe można składać w Sklepie GRY-OnLine, gdzie tytuł kosztuje 119,90 zł.