Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 sierpnia 2015, 12:23

Lara Croft GO to nie wszystko - mobilne premiery tygodnia (m.in. The Walking Dead: Road to Survival i Pocket Platoons)

Sklepy App Store i Google Play wzbogaciły się w tym tygodniu o kilka ciekawych produkcji. Swoje premiery zaliczyły gry takie jak The Walking Dead: Road to Survival, Pocket Platoons, Framed i Spider: Rite of the Shrouded Moon na Androida, a także Ski Safari 2.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości przybliżamy Wam najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybieramy kilka najciekawszych produkcji, które opisujemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawiamy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store i Google Play.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

The Walking Dead: Road to Survival

Android: free-to-play / iOS: free-to-play

Dziś z fazy tzw. soft-launchu wyszła mobilna gra RPG The Walking Dead: Road to Survival. Dzięki temu w tytuł stworzony na bazie słynnego komiksu Roberta Kirkmana zatytułowanego Żywe Trupy mogą wreszcie oficjalnie zagrać także Polacy. W grze przejmujemy kontrolę nad grupą ocalonych, którzy – uciekając przed inwazją zombie – docierają do miasteczka Woodbury. Mieściną zarządza sadystyczny Gubernator, z którym, jak dowiadujemy się już na początku zabawy, przyjdzie nam zmierzyć się w ostatecznym starciu. Zanim jednak do tego dojdzie, stoczymy dziesiątki turowych bitew z rozmaitymi przeciwnikami, rozwiniemy pięcioosobową drużynę, zadbamy o jej członków, a także rozbudujemy naszą bazę. W trakcie kampanii podejmujemy też sporo trudnych decyzji moralnych, wpływających na kształt historii.

FRAMED

Android: ok. 3 zł

Wczoraj, po wielu miesiącach oczekiwania na platformie Google Play zadebiutowała oryginalna gra logiczna Framed (od listopada 2014 roku dostępna na urządzenia z systemem iOS), utrzymana w klimacie czarnego kryminału. Głównym bohaterem gry jest człowiek uciekający przed policją. Akcja w dziele australijskiego studia Loveshack Entertainment prezentowana jest w formie animowanych paneli komiksowych, które możemy dowolnie przestawiać i w ten sposób zmieniać przebieg scen. Rozgrywka jest niezwykle świeża i fascynująca, a czerpaniu przyjemności z zabawy sprzyja dopracowana warstwa audiowizualna.

Spider: Rite of the Shrouded Moon

Android: ok. 22 zł

W tym tygodniu na smartfonach i tabletach z systemem Android pojawiła się również gra Spider: Rite of the Shrouded Moon, kontynuacja udanego Spider: Secret of Bryce Manor. Mamy tu do czynienia z zaskakująco rozbudowaną, fabularną grą logiczno-zręcznościową. Wcielamy się w pająka, który na swój dom wybrał starą, pełną tajemnic posiadłość, wybudowaną w nieznanym celu przez tajne stowarzyszenie. Mimo że rozgrywka sprowadza się do łapania owadów i robaków w pajęczą sieć (bywa że co większym przeciwnikom trzeba wskoczyć na plecy), pierwsze skrzypce gra tu tak naprawdę odkrywanie fabularnych sekretów. Towarzyszy temu dopracowana warstwa audiowizualna.

Ski Safari 2

iOS: ok. 8 zł

Na rynku zadebiutowała też kontynuacja zręcznościówki Ski Safari – jednej z najpopularniejszych płatnych gier mobilnych (pobrano ją ponad 140 milionów razy). W grze zjeżdżamy na nartach w dół zbocza, uciekając przed potężną lawiną i unikając rozmaitych przeszkód. Po drodze wykonujemy triki i zbieramy znajdźki, w tym monety, służące do odblokowywania nowych gadżetów i wehikułów. Rozgrywkę urozmaicają dodatkowe krainy, różniące się nie tylko wyglądem, ale też występującymi na nich niebezpieczeństwami. Dla przykładu, w Jurassic Lark goni nas ogromny potok lawy, a jednym z pomocników jest mamut, z kolei na mapie Twister Canyon mamy okazję przejechać się kopalnianym wózkiem. Samą grę utrzymano w mocno humorystycznym klimacie.

Pocket Platoons

iOS: free-to-play

W tym tygodniu otrzymaliśmy także możliwość zagrania w Pocket Platoons od koreańskiego studia Picneko Creative. Jest to gra strategiczna utrzymana w klimatach II wojny światowej. Produkcja oferuje obszerną kampanię solową i opcję wieloosobową, dopuszczającą rywalizację i współpracy graczy z całego świata. Pod względem mechaniki nie odbiega od typowych mobilnych strategii, dzieląc rozgrywkę na dwa etapy: rozwój bazy i walkę. Ta ostatnia odbywa się w ciekawie zaprojektowanym, głębokim pod kątem taktycznym systemie turowym. Obrazu całości dopełnia ładna, choć nieco karykaturalna szata graficzna.

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje takie jak: