Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2018, 19:31

autor: "Vergil"

Odświeżony Chrono Trigger trafił na Steama

Po dwudziestu trzech latach od premiery na konsoli Super Nintendo Entertainment System, legendarny Chrono Trigger pojawił się na komputerach osobistych. Produkcja doczekała się kilku usprawnień i odświeżonej oprawy audiowizualnej.

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników kultowych produkcji, a także dla osób, które nie wzdrygają się na myśl o zagraniu w ponad dwudziestoletnie tytuły, doceniając ich ponadczasową wartość. Chrono Trigger, czyli zdaniem wielu miłośników produkcji typu jRPG najdoskonalszy reprezentant tego gatunku, trafił na platformę Steam w angielskiej wersji językowej, w cenie 54,99 zł.

Co więcej, osoby, które zdecydują się na jego zakup przed drugim kwietnia, otrzymają grę w tak zwanej Edycji Limitowanej, zawierającej kilka cyfrowych bonusów. Mowa o pliku dźwiękowym zawierającym pięć utworów (Far Off Promise, Wind Scene, Battle with Magus, Corridors of Time oraz Chrono Trigger), nutach spisanych przez kompozytora Yasunoriego Mitsudę, a także kolekcji sześciu tapet w zróżnicowanych rozmiarach.

Ta kreska wygląda znajomo? Nic dziwnego – nad sferą wizualną gry czuwał Akira Toriyama; ten sam, któremu zawdzięczamy powstanie Dragon Balla. - Odświeżony Chrono Trigger trafił na Steama - wiadomość - 2018-02-28
Ta kreska wygląda znajomo? Nic dziwnego – nad sferą wizualną gry czuwał Akira Toriyama; ten sam, któremu zawdzięczamy powstanie Dragon Balla.
Długa droga na pecety

Chrono Trigger zadebiutował na konsoli Super Nintendo Entertainment System w 1995 roku. Przez kolejne lata produkcja doczekała się konwersji, które pojawiły się na rozmaitych platformach – od PlayStation 1, przez telefony komórkowe i urządzenia mobilne, aż po następne konsole stacjonarne i przenośne sygnowane logo Sony, Nintendo Wii oraz wspomnianego wcześniej DS-a. Po dwudziestu trzech (!) latach od premiery, tytuł zawitał w końcu na komputery osobiste.

Deweloperzy sprawujący pieczę nad tą pozycją zdecydowali się na odświeżenie oprawy audiowizualnej oraz wprowadzenie kilku usprawnień w mechanice rozgrywki. Zacznijmy od tego, że grafika została zoptymalizowana pod kątem nowoczesnych ekranów, a soundtrack został nagrany na nowo, pod czujnym okiem wspomnianego wcześniej Mitsudy. Poza tym twórcy postanowili wprowadzić mechanizm autosave'ów, który występuje obok sprawdzonego systemu punktów kontrolnych.

Ponadto autorzy opracowali nowy system sterowania, dzięki czemu można grać zarówno przy użyciu pada, jak i myszy oraz klawiatury. Na koniec warto odnotować, że posiadacze steamowej wersji gry otrzymają dostęp do dwóch dodatkowych lochów, czyli Dimensional Vortex oraz Lost Sanctum, które po raz pierwszy można było zwiedzić dopiero w wersjach gry przeznaczonych na urządzenia mobilne i handhelda Nintendo DS. Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun opublikowany przez Square Enix.