Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 stycznia 2022, 20:37

Kultowe American McGee's Alice otrzyma serial od scenarzysty X-Menów

Fani American McGee's Alice mają na co czekać. Oprócz Alice: Asylum powstaje serial, który przeniesie wydarzenia z poprzednich odsłon serii na mały ekran.

American McGee wciąż pracuje nad trzecią częścią swojej kultowej serii, ale Alice: Asylum to nie wszystko, na co mogą liczyć fani „wypaczonej” Alicji w Krainie Czarów. Serwis The Hollywood Reporter donosi, że wytwórnie Radar Pictures i Abandon Entertainment szykują serial na podstawie serii American McGee’s Alice, z Davidem Hayterem (X-men, Watchmen: Strażnicy, ale znany też jako Solid Snake z serii Metal Gear) jako showrunnerem produkcji. Informacje potwierdził też American McGee na Twitterze.

Kultowe American McGees Alice otrzyma serial od scenarzysty X-Menów - ilustracja #1
Źródło: American McGee na Twitterze.

Fabuła serialu będzie oparta na obu dotychczasowych częściach cyklu, poczynając od dobrze znanego fanom zawiązania akcji: pożaru domu Alicji, w którym zginęli jej rodzice, pobycie w szpitalu dla psychicznie chorych oraz powrocie do znajomej, ale zupełnie innej Krainy Czarów. Oto co na temat ekranizacji miał do powiedzenia David Hayter:

Seria [uwzględniająca – przyp. autora] American McGee's Alice i Alice: Madness Returns to przełomowa reinterpretacja klasycznej opowieści. Zabiera cię w samo serce zepsutej Krainy Czarów i rzuca światło w mroczne zakątki, których świat nigdy nie widział. Jestem niezmiernie podekscytowany, że będę mógł przedstawić ten świat szaleństwa i cudów globalnej publiczności.

Nie wiemy jeszcze, na jakich platformach lub stacjach zobaczymy nową Alicję sygnowaną logo Americana McGee. Zapewne na szczegóły jeszcze poczekamy, ale fani zdążyli już do tego przywyknąć. Alice: Madness Returns ukazało się 11 lat po pierwszej przygodzie w brutalnej Krainie Czarów. Tyle samo czekamy na trzeci i ostatni rozdział historii.