Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2022, 20:31

It Takes Two doczeka się ekranizacji

Hazelight Studios nawiązało współpracę z dj2 Entertainment. W jej ramach ma powstać ekranizacja gry It Takes Two.

It Takes Two ma doczekać się ekranizacji. Jak donosi serwis Variety, Hazelight Studios nawiązało współpracę z wytwórnią dj2 Entertainment, w ramach której ma powstać adaptacja przygód Cody’ego i May. Na ten moment nieznane są jednak szczegóły produkcji.

W związku z zaistniałą sytuacją obie strony wydały oświadczenia. Założyciel i dyrektor generalny dj2 Entertainment, Dmitri M. Johnson, powiedział:

dj2 ma zaszczyt współpracować z Josefem [Faresem, szefem ekipy deweloperskiej – dop. red.], Oskarem [Wolontisem – dop. red.] i niesamowitym zespołem z Hazelight Studios przy adaptacji It Takes Two. Podobnie jak reszta graczy, zakochaliśmy się po uszy w Codym, May, Rose, doktorze Hakimie i niesamowitym fantastycznym uniwersum, które stworzyło Hazelight. Nie możemy się doczekać, kiedy przyniesiemy te postacie – i cały ten świat – na duży i mały ekran.

Oskar Wolontis, czyli menadżer w Hazelight Studios, wypowiedział się za to w następujący sposób:

It Takes Two zostało odebrane w niesamowity sposób zarówno przez prasę, jak i przez społeczność. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością przeniesienia tej kochanej marki poza branżę gier, tak aby docenili ją zarówno nowi, jak i powracający fani.

Warto tutaj pamiętać, że It Takes Two spotkało się z niesamowicie ciepłym odbiorem. Gra o przygodach Cody’ego i May zamienionych w zabawki tylko do połowy ubiegłego roku trafiła w ręce ponad dwóch milionów graczy. Dodatkowo stała się ona najczęściej nagradzanym tytułem 2021 r.

Jeśli chodzi natomiast o dj2 Entertainment, to specjalizacją wytwórni są produkcje na podstawie gier. Pracuje ona między innymi nad adaptacją Disco Elysium. Ponadto dwie osoby ze studia – wspomniany wcześniej Dmitri M. Johnson oraz Dan Jevons – miały swój udział przy tworzeniu filmu Sonic The Hedgehog z 2020 roku.

  1. Hazelight Studios – oficjalna strona
  2. dj2 Entertainment – oficjalna strona