Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 czerwca 2020, 19:21

autor: Froozyy

Disco Elysium doczeka się telewizyjnej adaptacji

Właśnie dowiedzieliśmy się, że debiutancki RPG studia ZA/UM - Disco Elysium - doczeka się telewizyjnej adaptacji. Za projekt odpowiadać będzie dj2 Entertainment (pracujące m.in. przy filmie Sonic. Szybki jak błyskawica).

Disco Elysium doczeka się telewizyjnej adaptacji - ilustracja #1
Uznany RPG doczeka się telewizyjnej adaptacji.

Serwis Variety właśnie poinformował, że uznany izometryczny RPG od estońskiego studia ZA/UM – Disco Elysium – doczeka się adaptacji telewizyjnej. Na razie nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat tego tytułu, aczkolwiek wiadomo, że za realizację projektu odpowiadać będzie firma dj2 Entertainment (pracująca m.in. przy filmie Sonic. Szybki jak błyskawica czy też grze Life is Strange). W najbliższym czasie zostaną podjęte decyzje dotyczące m.in. scenarzysty czy też współpracy z wybraną platformą streamingową.

Disco Elysium, oparte na uniwersum z powieści Sacred and Terrible Air autorstwa Roberta Kurvitza (jednego z głównych twórców gry), szybko zyskało uznanie wśród wielu graczy i krytyków. Produkcja chwalona jest m.in. za kreację świata, jakość dialogów oraz opowiedzianą historię. Jest to tytuł, którego przeniesienie na ekrany telewizorów może okazać się świetnym pomysłem.