Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2024, 08:50

autor: Zuzanna Domeradzka

Kontynuacja jednej z najlepszych gier z otwartym światem powstaje na Unreal Engine 5 i będzie po polsku. Twórcy Kenshi 2 pochwalili się nowym screenem

Twórcy nadchodzącego Kenshi 2 poinformowali o postępach w pracach nad kontynuacją niezwykle popularnej gry z otwartym światem. „Dwójka” powstaje na Unreal Engine 5 i zaoferuje polską wersję językową.

Źródło fot. Lo-Fi Games
i

AKTUALIZACJA

Studio Lo-Fi Games poinformowało, że po 6 latach od oficjalnej premiery na Steamie gra RPG z otwartym światem Kenshi trafiła w końcu do oferty Epic Games Store. Jednocześnie producent ujawnił, że od 2018 roku tytuł znalazł na platformie firmy Valve 2,3 miliona nabywców.

Oryginalna wiadomość (2 kwietnia)

Od dłuższego czasu wiadomo, że trwają prace nad kontynuacją bardzo realistycznej, a przy tym ciepło przyjętej i popularnej gry RPG z otwartym światem (na Steamie ma ona 68 tys. wystawionych recenzji, z czego 95% jest pozytywnych), którą stworzył jeden deweloper. Wczoraj twórcy nadchodzącego Kenshi 2 podzielili się nowymi szczegółami na temat produkcji (bynajmniej nie w formie primaaprilisowego żartu).

Szybciej i ładniej?

Najważniejszą informacją wydaje się być ta dotycząca wykorzystywanego przez deweloperów silnika. Ujawniono, iż Kenshi 2 powstaje na Unreal Engine 5. Jako że „jedynka” bazowała na technologii OGRE, kontynuacja będzie bardziej zaawansowana technologicznie. Deweloperzy twierdzą, że mają teraz ułatwioną pracę, więc jest duża nadzieja na to, że na premierę Kenshi 2 nie przyjdzie nam czekać 12 lat.

Wszystko jest teraz łatwiejsze, pisanie dialogów, tworzenie nowych typów budynków, systemów, cały proces dewelopingu przebiega szybciej niż wcześniej.

Trzeba zaznaczyć, że nadchodząca produkcja studia Lo-Fi Games (które, swoją drogą, zatrudnia obecnie aż 33 osoby) pod wieloma względami będzie większa od pierwszego Kenshi. Twórcy dzielili się już wyglądem niektórych modeli, a wczoraj udostępnili nowy screen z „dwójki” (poniżej). Widzimy na nim, że dzięki przesiadce na Unreal Engine 5 gra rzeczywiście jest ładniejsza od pierwszej części.

store.steampowered.com

Język polski i premiera

Co najbardziej ucieszy polskich fanów Kenshi, to fakt, że nowa odsłona będzie oficjalnie wspierała język polski (deweloperzy pochwalili się, że zatrudnili w związku z tym tłumacza). „Jedynka” nie oferowała naszej rodzimej lokalizacji, chociaż istnieje modyfikacja ze spolszczeniem.

Niestety wciąż nie wiemy, kiedy Kenshi 2 zadebiutuje na rynku. Jak oznajmili twórcy: „gra będzie gotowa, kiedy będzie gotowa”. Trzeba się więc uzbroić w cierpliwość, śledzić kolejne informacje na temat postępu prac (których, swoją drogą, ma być mniej, gdyż deweloperzy „nie chcą zdradzać wszystkich sekretów”) lub zagrać przez ten czas w pierwsze Kenshi. Teraz mamy ku temu idealną okazję, gdyż do 8 kwietnia produkcję można nabyć w promocji na Steamie za 35,63 zł.