Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 4 listopada 2023, 10:37

autor: Adrian Werner

Spolszczenie wyśmienitego RPG Kenshi wreszcie w wersji 1.0.0

Ukazała się wersja 1.0.0 fanowskiego spolszczenia do gry Kenshi, czyli wyśmienitej postapokaliptycznej hybrydy RPG-a i strategii.

Źródło fot. Lo-Fi Games
i

Kenshi to jedna z najbardziej unikalnych gier z otwartym światem, jakie dostępne są na Steamie. Produkcja oferuje nietypową mieszankę gatunków RPG i RTS, a do tego ma mocno oryginalne realia. Jest równocześnie pełna tekstu, co stanowi spory problem dla części naszych rodzimych graczy, gdyż projekt nie oferuje oficjalnie polskiej wersji językowej. Coś z tym zrobić postanowiła grupa fanów FLATLabs, która od ponad dwóch lat rozwija nieoficjalne spolszczenie. Wspominamy o tym modzie, bo kilka dni temu otrzymał on wreszcie wersję 1.0.0.

Na tym etapie rozwoju modyfikacja spolszcza całą grę. Przetłumaczono interfejs oraz wszystkie zawarte w Kenshi dialogi i inne teksty. Wersja 1.0.0 dodała polonizację ostatnich brakujących elementów oraz poprawiła garść błędów. W tym momencie jest już więc kompletna i oferuje jakość porównywalną do oficjalnej lokalizacji.

  1. Spolszczenie Kenshi – pobierz mod z naszego FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)
Spolszczenie wyśmienitego RPG Kenshi wreszcie w wersji 1.0.0 - ilustracja #1

Gra jest pełna tekstu, więc łatka spolszczająca jest szalenie przydatna. Źródło fot. FLATLabs.

Jeśli więc do tej pory omijaliście Kenshi z powodu braku polskiej wersji językowej, to teraz możecie wreszcie spokojnie zagrać w tę perełkę. Warto także rozważyć wsparcie jego autorów za pośrednictwem serwisu Patreon, o ile projekt przypadnie Wam do gustu.

Przypomnijmy, że gra Kenshi zadebiutowała we wczesnym dostępie w 2013 roku, a pięć lat później ukazała się wersja 1.0. Pomimo skromnego budżetu produkcja spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem na Steamie, gdzie 95% recenzji jest pozytywnych, co czyni z niej jeden z najlepiej ocenianych RPG-ów w tym serwisie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, co czyni Kenshi tak wyjątkową produkcją, to polecamy naszą publicystykę w tym temacie:

  1. Jedna z najlepszych gier z otwartym światem na Steamie to efekt 12 lat pracy samotnego dewelopera
  2. Spolszczenie Kenshi w Steam Workshop

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej