Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2016, 10:45

autor: Entelarmer

Koniec Spicy Horse Studios

American McGee poinformował na Facebooku o zamknięciu chińskiego studia Spicy Horse. Tym samym dziesięcioletnia historia szanghajskiego zespołu została oficjalnie zakończona.

O tym, że studio Spicy Horse – twórcy gier sygnowanych nazwiskiem Americana McGee, takich jak niezbyt udany Grim czy znacznie lepsze Alice: Madness Returns – nie jest w najlepszej kondycji, wiedzieliśmy już od dawna. W 2013 roku anulowano zbiórkę na Kickstarterze na OZombie, a w następnym poinformowano o kiepskim wyniku finansowym Akaneiro: Demon Hunters. Od tamtego czasu nie słyszeliśmy nic nowego o chińskim oddziale zespole, nie dziwi więc ostatnie oświadczenie McGee, który na Facebooku poinformował o zamknięciu studia. Oryginalna wiadomość jest już niedostępna, ale dzięki serwisowi Blue Games wiemy, że McGee dołączył oficjalne oświadczenie o zakończeniu działalności Spicy Horse. Wyjaśnił też, że w ostatnim czasie zespół składał się z zaledwie sześciu osób, podczas gdy w przeszłości studio zatrudniało ponad 85 pracowników.

Po dziesięciu latach szanghajskie studio kończy swoją działalność. - Koniec Spicy Horse Studios - wiadomość - 2016-07-25
Po dziesięciu latach szanghajskie studio kończy swoją działalność.

Bynajmniej nie oznacza to końca twórczości McGee, który zapowiedział dalsze wydawanie produkcji pod szyldem Spicy Horse, fundowanych za pośrednictwem Patreonu. W planach jest też Pirate Jam – tzw. game jam, czyli spotkanie twórców gier, które ma odbyć się na wyspach na Morzu Andamańskim i potrwa 14 dni. Na razie nie podano dat rozpoczęcia.

Koniec Spicy Horse Studios - ilustracja #2

American McGee to amerykański twórca gier, znany z dość makabrycznej estetyki swoich dzieł. Karierę rozpoczął w 1994 roku jako pracownik dobrze znanego graczom studia id Software, uczestnicząc w pracach nad klasykami w stylu Quake’a oraz drugiego Dooma. Jednak największą sławę przyniosło mu American McGee’s Alice – kultowa mieszanka platformówki, horroru i przygodowej gry akcji z 2000 roku, przedstawiająca krwawą i mroczną wizję Krainy Czarów.