Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2013, 16:54

autor: qjin

OZombie anulowane – American McGee chce nakręcić film w uniwersum Alice

American McGee poinformował, że kickstarterowa kampania gry w świecie Oz dobiegła końca. Akcja została wstrzymana przed jej zakończeniem na rzecz filmu w świecie Alice. Twórca serii tym samym poświęcił jeden projekt, by dać szansę innemu.

Projekt OZombie został pogrzebany na amen? - OZombie anulowane – American McGee chce nakręcić film w uniwersum Alice - wiadomość - 2013-07-15
Projekt OZombie został pogrzebany na amen?

American McGee, twórca serii Alice, zrezygnował z kampanii kickstarterowej gry w uniwersum Oz na rzecz filmu z akcją osadzoną w uniwersum swojego wcześniejszego tytułu. Inicjatywa, która rozpoczęła się 25 czerwca, niestety zakończyłaby się fiaskiem, gdyż 20 dni przed końcem udało się zebrać zaledwie 141 tys. z 950 tys. dolarów, a według prognoz kwota ta nie przekroczyłaby nawet 30% minimalnej kwoty potrzebnej na sfinansowanie produkcji.

Mimo oryginalnego podejścia do powieści L. Franka Bauma gra nie wzbudziła zbyt dużego zainteresowania - OZombie anulowane – American McGee chce nakręcić film w uniwersum Alice - wiadomość - 2013-07-15
Mimo oryginalnego podejścia do powieści L. Franka Bauma gra nie wzbudziła zbyt dużego zainteresowania

Studio Spicy Horse walczy o prawa do filmu Alice. Niestety, regulamin strony Kickstarter zabrania uruchomienia drugiej akcji w trakcie trwania pierwszej. Choć twórcy rozpatrzyli opcję przeprowadzenia jej na platformie IndieGoGo, to ostatecznie podjęli decyzję o anulowaniu projektu. Wpływ na nią miała także stosunkowo niska popularność kampanii OZombie (tytuł zostałby zmieniony na podstawie sugestii graczy). McGee ujawnił, że jest jeszcze szansa na powrót z kampanią w przyszłości, ale, niestety, oddala to aktualny, priorytetowy cel, którym są prawa do filmowej marki Alice, należące do Cillision Entertainment. Ich zakup wiąże się z wydaniem 100 tys. dolarów za czasową wyłączność, a pięć razy większej kwoty za możliwość nakręcenia filmów pełnometrażowych.

Krótkie filmy animowane w uniwersum Alice – takie są plany studia Spicy Horse, ale czy na pewno to krok w dobrą stronę?
Krótkie filmy animowane w uniwersum Alice – takie są plany studia Spicy Horse, ale czy na pewno to krok w dobrą stronę?

Film w uniwersum Alicji w Krainie Czarów miał być początkowo dodatkowym celem w ramach akcji gry Oz, ale szybko zrezygnowano z tego pomysłu i postanowiono rozpocząć odrębną akcję. Pomysł został przyjęty przez fanów z mieszanymi odczuciami (wystarczy zajrzeć na oficjalny profil facebookowy Alice: Otherlands i poczytać komentarze). Szczegółowo o animowanym projekcie przeczytacie w naszym newsie sprzed niespełna dwóch tygodni oraz w jednym z wpisów na Kickstarterze, gdzie studio Spicy Horse odpowiada na kluczowe pytania dotyczące losów ewentualnej trzeciej odsłony serii Alice. Wiadomo tylko tyle, że McGee próbuje nadal zdobyć licencję od koncernu Electronic Arts i być może ma nadzieje na to, iż w osiągnięciu tego celu pomoże wyprodukowanie z sukcesem krótkometrażowych filmów w tym uniwersum.

Czy w obliczu takiego obrotu sprawy nie szkoda trochę projektu OZombie? Czym w ogóle miała być ta gra? Mieliśmy wcielić się w postać Dorotki, dziewczynki, która trafia na mroczną tytułową wyspę, gdzie dochodzi do zainfekowania tamtejszych mieszkańców i przeobrażenia ich w zombiakopodobne stwory. Pomimo intrygującego podejścia do powieści L. Franka Bauma, projekt nie wzbudził takiego zainteresowania, jakiego oczekiwał American McGee. Więcej o wstrzymanym projekcie, planowanym na PC i tablety, dowiecie się z z naszych newsów (1 i 2).

Kickstarter animacji w uniwersum Alice ma wystartować w przyszłym tygodniu. Opublikowano nawet filmik, który otworzy nową akcję (załączony w treści naszej wiadomości). Pozostaje pytanie, czy wzbudzi ona wystarczające zainteresowanie, większe niż w przypadku OZombie?