Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2019, 13:45

autor: Aquma

Konferencja Google na GDC 2019 z udziałem Ubisoftu i id Software

Dwie duże branżowe firmy – Ubisoft oraz id Software – pojawią się na konferencji Google w czasie GDC 2019 w San Francisco. Obecność deweloperów najprawdopodobniej jest powiązana z oficjalną zapowiedzią Project Stream, czyli nowej platformy do strumieniowania gier.

Twórcy DOOM pojawią się na konferencji Google w czasie GDC 2019. - Konferencja Google na GDC 2019 z udziałem Ubisoftu i id Software - wiadomość - 2019-03-14
Twórcy DOOM pojawią się na konferencji Google w czasie GDC 2019.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Google planuje ogłosić coś dużego i związanego z graniem w czasie konferencji GDC 2019, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w San Francisco. Najprawdopodobniej chodzi o tajemniczy Project Stream, czyli rozwijaną przez firmę od pewnego czasu usługę umożliwiającą strumieniowanie gier. Wygląda na to, że w wydarzeniu wezmą udział co najmniej dwie duże firmy z branży – Ubisoft oraz id Software.

Obecność pierwszej z firm nie jest zaskoczeniem – Ubisoft już od dłuższego czasu był zaangażowany w prace nad omawianym projektem Google (przykładowo, testy usługi były prowadzone z wykorzystaniem najnowszej części jednej z flagowych serii firmy, czyli Assassin’s Creed Odyssey). Współpraca z drugim z deweloperów jest jednak pewnym novum. Ciekawe, w jaki sposób twórcy Doom i Rage 2 zaznaczą swoją obecność na konferencji.

Prezentacja Google odbędzie się 19 marca. Warto odnotować, że wedle ostatnich doniesień, platforma opracowywana przez sieciowego giganta niekonieczne będzie wyłącznie urządzeniem do streamowania – może nawet przyjąć postać prawdziwej konsoli do gier (choć to na razie tylko plotki). Warto też przypomnieć, że Google opatentowało nowoczesny kontroler, którego wygląd mocno przypomina DualShocka 4.

  1. Google – strona oficjalna