Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2019, 16:05

autor: ElMundo

Google zapowiada „przyszłość gamingu”. Jade Raymond wiceprezesem firmy

Google zamierza na poważnie zaistnieć w branży growej – firma zapowiedziała, że zaprezentuje „przyszłość gamingu” (najpewniej powiązaną z Project Stream) podczas rozpoczynającej się za kilka dni Game Developers Conference 2019. Do zarządu giganta z Mountain View dołączyła także Jade Raymond.

Google zapowiada „przyszłość gamingu”. Jade Raymond wiceprezesem firmy - ilustracja #1

Nadchodząca Game Developers Conference, rozpoczynająca się 19 marca, najprawdopodobniej będzie stała pod znakiem dużej zapowiedzi, jaką w temacie gamingu szykuje Google. Gigant z Mountain View opublikował filmowy teaser, który jest zapowiedzią – jak twierdzą przedstawiciele firmy – „przyszłości gamingu”.

Wiele wskazuje na to, że koncern zamierza oficjalnie zaprezentować Project Stream, a więc usługę pozwalającą na streaming gier. To prawdopodobne wobec faktu, że w październiku Google uruchomiło wersję beta tego projektu, pozwalającą na rozgrywkę w Assassin’s Creed Odyssey.

W sieci pojawiły się jednak plotki, które sugerują coś zupełnie innego – wedle anonimowych doniesień firma może szykować nowy sprzęt do gier. Miałby on przybrać formę urządzenia Google Chromecast, umożliwiającego streaming rozgrywki prosto na ekran telewizora, albo – co jest mocno zaskakujące – zupełnie nowej konsoli stacjonarnej.

Wzmożoną aktywność Google w działce gamingowej zapowiada także informacja o zatrudnieniu Jade Raymond. Wieloletnia szefowa studia Ubisoftu w Toronto oraz dewelopera Motive Studios znajdującego się pod kontrolą Electronic Arts została wiceprezesem koncernu z Mountain View. Na razie nie wiadomo, czym Raymond będzie zajmować się w nowej pracy, ale praktycznie pewne jest, że jej nazwisko będzie związane ze wspomnianymi wcześniej projektami z branży growej.