Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2018, 15:45

autor: "Vergil"

Project Stream od Google – AC Odyssey w przeglądarce Chrome

Firma Google obwieściła, że zamierza uruchomić własną usługę streamingową. Project Stream pozwoli na granie z poziomu przeglądarki Chrome, a pierwszą produkcją, która znajdzie się w jej ofercie, będzie Assassin’s Creed Odyssey.

Google wchodzi do gry. Choć firma nie zapowiedziała własnej konsoli ani chociażby platformy pokroju Steama, rozpoczyna eksperymenty ze streamingiem. Uruchomiona przez nią usługa, która obecnie nosi nazwę Project Stream, pozwoli na granie z poziomu przeglądarki Chrome. Co więcej, pierwszą produkcją, która zostanie udostępniona w ramach Project Stream, będzie Assassin’s Creed Odyssey. Poniżej znajdziecie materiał wideo prezentujący kilka minut strumieniowanej rozgrywki w rozdzielczości 1080p i sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Grafika to jednak nie wszystko, gdyż największym wyzwaniem, z którym muszą zmierzyć się specjaliści Google'a, są lagi potrafiące zepsuć przyjemność z obcowania z nawet najpiękniejszą grą. Jak można wyczytać na łamach jej oficjalnego bloga, firma doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też 5 października internetowy gigant rozpocznie zamknięte testy swojej usługi – choć liczba miejsc jest ograniczona, chętni na wzięcie w nich udziału powinni udać się pod ten adres. Warto jednak zaznaczyć, że kandydaci muszą mieszkać na terenie Stanów Zjednoczonych, mieć ukończone siedemnaście lat i dysponować łączem internetowym o przepustowości co najmniej 25 megabitów na sekundę.

Project Stream od Google – AC Odyssey w przeglądarce Chrome - ilustracja #1

Lubisz zdobywać najtrudniejsze trofea? Uważasz grę za skończoną dopiero po wbiciu platyny? Spróbuj swoich sił w naszym konkursie na zdobywanie trofeów w Assassin’s Creed: Odyssey.

W tym momencie nie można nie wspomnieć o słowach Yvesa Guillemota, czyli szefa Ubisoftu, który jeszcze w czerwcu przekonywał, że strumieniowanie jest przyszłością naszej branży. Francuz powrócił do tej kwestii w sierpniu, kiedy to ponownie zapewniał, że „technologia faktycznie zmierza w tym kierunku”. Pamiętając o tym, że dzięki streamingowi Assassin's Creed Odyssey pojawi się również na konsoli Nintendo Switch (najpewniej wyłącznie na terenie Japonii), poczynania francuskiego wydawcy wskazują na to, że jego szef rzeczywiście wierzy w to, co mówi.

Dzięki streamingowi w Assassin’s Creed Odyssey zagrają również posiadacze konsoli Nintendo Switch oraz słabszych komputerów. - Project Stream od Google – AC Odyssey w przeglądarce Chrome - wiadomość - 2018-10-03
Dzięki streamingowi w Assassin’s Creed Odyssey zagrają również posiadacze konsoli Nintendo Switch oraz słabszych komputerów.
  1. Oficjalna strona internetowa Project Stream
  2. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed Odyssey
  3. Recenzja gry Assassin’s Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3