Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2018, 16:55

autor: Aquma

Zobacz pół godziny gameplayu z Mount & Blade 2: Bannerlord

W sieci pojawił się niemal półgodzinny materiał prezentujący różne aspekty rozgrywki w Mount & Blade II: Bannerlord – kontynuacji popularnej hybrydy strategii i gry RPG autorstwa studia TaleWorlds.

Pół godziny z Mount & Blade II: Bannerlord. - Zobacz pół godziny gameplayu z Mount & Blade 2: Bannerlord - wiadomość - 2018-10-02
Pół godziny z Mount & Blade II: Bannerlord.

MOUNT & BLADE II: BANNERLORD W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: TaleWorlds
  2. Wydawca: TaleWorlds
  3. Gatunek: strategia/RPG akcji
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: nieznana

W serwisie YouTube pojawił się obszerny, blisko półgodzinny film prezentujący rozgrywkę w Mount & Blade II: Bannerlord – tworzonej przez studio TaleWorlds, dobrze zapowiadającej się hybrydy gry RPG i strategii, w której wcielamy się w przywódcę starającego się przejąć kontrolę nad fikcyjną, ale utrzymaną w średniowiecznych klimatach krainą Calradia. Produkcja stanowi kontynuację popularnego tytułu, wydanego na PC w 2008 roku (po drodze otrzymaliśmy jeszcze wydany także na konsolach samodzielny dodatek Mount & Blade: Warband oraz kilka specjalnych edycji przygotowanych z myślą o polskim rynku – Mount & Blade: Ogniem i Mieczem oraz Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola).

Na materiale widzimy liczne aspekty rozgrywki, takie jak m.in. ekrany ekwipunku i rozwoju postaci, system dialogowy czy mechanikę odpowiadającą za rekrutowanie wojsk i zarządzanie nimi. Nie brakuje też oczywiście intensywnych (choć równocześnie nieco chaotycznych i niezgrabnych) starć prowadzonych zarówno pieszo, jak i z grzbietu wierzchowca, z udziałem broni białej oraz miotanej (mowa o oszczepach, które bohater nosi na plecach, a także łuku).

Gameplay pochodzi z wersji demo przygotowanej na potrzeby ostatniego gamescomu, ale pojawił się w sieci długo po targach. Jakość omawianego filmu niestety pozostawia nieco do życzenia, ale powinien on umożliwić wyrobienie sobie jakiegoś zdania na temat gry studia TaleWorlds. Produkcja niewątpliwie prezentuje się ciekawie, choć rozgrywka miejscami wciąż wygląda nieco surowo – przed twórcami zapewne jest jeszcze sporo pracy.

Przypominamy, że Mount & Blade II: Bannerlord zmierza wyłącznie na komputery PC i będzie dostępne na platformie Steam. Data premiery gry na razie nie jest znana.

  1. Mount & Blade II: Bannerlord – strona oficjalna
  2. Najbardziej oczekiwane gry 2018 roku – to mogą być hity!